Garmin dominuje w rankingu zegarków sportowych

W zestawieniu CHIP-a króluje amerykański producent, zajmując pierwsze 4 miejsca. Zegarki Garmina zagospodarowały aż siedem pozycji w czołowej “dziesiątce”. Wygrywa Fenix 3 Saphir HR.
Garmin dominuje w rankingu zegarków sportowych

Garmin od lat produkuje specjalistyczną elektronikę dla sportowców (fot. CHIP)

Garmin Fenix 3 Saphir HR ma najlepsze parametry. Jednocześnie jest jednym z najdroższych urządzeń w zestawieniu. Kosztuje prawie 2000 zł. W tej cenie dostajemy wiele funkcji, których nie ma w tańszych modelach. Zegarek dysponuje kompasem, termometrem i czujnikiem barometrycznym. Obsługuje wiele dyscyplin sportowych, potrafi samodzielnie zmierzyć tętno (bez dodatkowej opaski).

– Nasz ranking zegarków sportowych z GPS-em i pulsometrem został zdominowany przez Garmina, zarówno pod względem liczby modeli, jaki i zajmowanych miejsc – podkreśla Jarosław Cichoszewski, szef laboratorium testowego w CHIP-ie. – Nieliczna konkurencja jak Suunto czy Polar ma jednak mocne atuty, np. w postaci najdłuższego czasu pracy na baterii z włączoną nawigacją. Miłośnicy długotrwałego wysiłku powinni zwrócić uwagę na ten parametr właśnie u konkurentów Garmina – dodaje Cichoszewski.

Ranking ECONO

Forerunner 25 HR nie ma równych na swojej półce cenowej (fot. CHIP)

O ile Fenix 3 Saphir HR jest najdroższym urządzeniem w stawce, to z kolei także garminowski Forerunner 25 HR jest propozycją najtańszą. Za niecałe 700 zł mamy podstawowe funkcje z pomiarem tętna, odległości i licznikiem kalorii.

Osoby, które mogą wydać więcej, ale nie stać ich na wersję Fenix 3 Saphir HR, powinny zainteresować się modelem Forerunner 920XT, który zajął 2 miejsce w kategorii POWER (wydajność). Zegarek kosztuje 1360 zł i jest wyposażony w takie funkcje jak kompas, czujnik barometryczny czy pomiar interwałów. I również obsługuje wiele dyscyplin. Bateria? Z GPS-em pobiegamy 24 godziny, natomiast bez nawigacji nawet 16 tygodni.
Garmin Forerunner 920XT jest ciekawą alternatywą dla drogiego modelu Fenix Saphir HR (fot. CHIP)

Podsumowanie

Przed kupnem warto pomyśleć, do czego dokładnie chcemy używać konkretnego sportowego zegarka. Pamiętajmy, że do większości modeli musimy kupić jeszcze opaskę mierzącą tętno.

– W tych urządzeniach ciekawym dodatkiem jest wbudowany pulsometr, zwykle optyczny, który nie zadziała jednak podczas pływania. Triathlonistom przyda się opaska. Zegarek dla nich powinien obsługiwać kilku dyscyplin i dawać możliwość wygodnego przełączania się – radzi szef laboratorium testowego.

Tutaj znajdziecie pełny ranking zegarków sportowych, a tu inne nasze zestawienia: klasyfikację kamer sportowych, a także ranking procesorów. | CHIP