Libratone na czele rankingu głośników bluetooth

Głównym parametrem branym pod uwagę podczas opracowywania rankingu głośników jest oczywiście jakość dźwięku. Jednak w przypadku urządzeń bluetooth na końcową ocenę znaczący wpływ ma wpływ ich mobilność oraz funkcjonalność. To właśnie dzięki jakości wykonania urządzeń firma Libratone wyprzedziła konkurencję. Powstała w 2009 r. duńska marka od początku stawiała na mobilne głośniki o starannym wykonaniu i atrakcyjnym wyglądzie.
Libratone na czele rankingu głośników bluetooth

Zwycięzca rankingu, Libratone Zipp Mini za 830 zł oferuje zarówno doskonałe brzmienie, jak i szereg funkcji, od radia internetowego, przez multiroom aż po możliwość swobodnego łączenia głośników. Poza łącznością bluetooth głośnik obsługuje połączenia WLAN, Airplay oraz DLNA. Zipp Mini dość długo wytrzymuje na baterii, bo 10 godzin, mimo że czas ładowania to tylko nieco ponad 2 godziny.

Libratone Zipp Mini nie miał sobie równych (fot. CHIP)

Jeśli zależy nam na bardzo długim czasie pracy, warto zwrócić uwagę na drugi model duńskiego producenta, Libratone Too, który może pracować aż 20 godzin bez podłączania do prądu. Niestety, do pełnego ładowania potrzeba aż 6 i pół godziny za pomocą dołączonego kabla USB. Za 580 zł dostaniemy niektóre funkcje dostępne również w modelu Zipp Mini, takie jak multiroom, swobodne łączenie głośników czy możliwość podłączenia urządzenia jako zestawu głośnomówiącego.

Zwycięzca rankingu – Libratone Zipp Mini

Jarosław Cichoszewski, szef laboratorium testowego w CHIP-ie, tak podsumowuje wyniki rankignu:

Znawców tematu pewnie ten fakt nie zdziwi, ale osoby nie śledzące rynku przenośnych głośników z interfejsem Bluetooth niekoniecznie muszą kojarzyć zajmującą czołowe lokaty w naszym rankingu firmę Libratone. Była w tej dziedzinie jedną z pierwszych zatem i doświadczenie ma spore. Można więc zrozumieć dlaczego jej produkty skutecznie konkurują w naszym zestawieniu z wytworami takich tuzów rynku audio jak JBL, Denon, Bose czy Harman/Kardon.

Receptą na sukces w naszym rankingu okazała się doskonała jakość dźwięku przy braku wyraźnie słabych punktów w pozostałych kryteriach oceny. Najbardziej intrygujący jest fakt, że ceny zwycięzców naszego grupowego testu nie odbiegają od średniej kwoty jaką każe zapłacić sobie za swoje produkty konkurencja. |CHIP