Mymanu Click – tłumacz w uchu

Przenośny douszny tłumacz to sprzęt prawie żywcem wyjęty z książki SF Douglasa Adamsa “Autostopem przez Galaktykę”. W powieści bohaterowie, którzy chcą zrozumieć, co mówią do nich istoty z innych światów, używają wpuszczanej głęboko do ucha rybki Babel. Mymanu Click to nie ryba, ale idea jest podobna. I tym razem to nie fantastyka naukowa.
Mymanu Click wygląda jak kolejna słuchawka bezprzewodowa, ale przede wszystkim ma pomagać w symultanicznym tłumaczeniu (fot. Mymanu)
Mymanu Click wygląda jak kolejna słuchawka bezprzewodowa, ale przede wszystkim ma pomagać w symultanicznym tłumaczeniu (fot. Mymanu)

Firma Mymanu specjalizuje się w produkcji przenośnego sprzętu audio. W tej chwili kończy pracę nad słuchawką, która będzie pełniła rolę osobistego tłumacza, działającego również offline.

Mymanu Click, który w sprzedaży ma się znaleźć już latem, jest bezprzewodowym zestawem słuchawkowym, wyposażonym w interfejs Bluetooth, który w czasie rzeczywistym rozpozna i przetłumaczy słowa w 37 językach, m.in. po francusku, hiszpańsku, japońsku i angielsku. Co ciekawe w gronie tym znajdzie się również język polski.

Zasada działania urządzenia jest prosta. Po włączeniu słuchawek należy je połączyć z telefonem. Słuchawki w trakcie rozmowy automatycznie rozpoznają język i dostarczą tłumaczenie z opóźnieniem, mającym sięgać maksymalnie jednego, dwóch zdań. Clicki można zamawiać w przedsprzedaży bezpośrednio na stronie Mymanu. Sprzęt odczyta również głosowo powiadomienia, wyświetlane w smartfonie.

Mymanu Click ma współpracować z urządzeniami, działającymi z Androidem i iOS-em. Słuchawek tłumaczących będzie można używać także jako standardowego sprzętu audio. Mobilna aplikacja obsłuży Spotify i Apple Music w ramach jednego, wspólnego interfejsu. Wrażliwa na dotyk powierzchnia Clicków służy do włączania różnych funkcji, a także umożliwi wywołanie Asystenta Google lub Siri Apple. Ile za ten sprzęt? W przedsprzedaży można go zamówić za kwotę 219 funtów szterlingów, czyli ok. 1050 zł.| CHIP