Nowy film twórcy „Dystryktu 9” za darmo na YouTubie

"Rakka" to pierwsza z czterech części projektu "Volume 1" - krótkometrażowej serii SF autorstwa Neilla Blomkampa. Znany reżyser ma nietypowy plan: będzie udostępniać swoje filmy za darmo, a fundusze zbierać od fanów, spragnionych dostępu do unikatowych materiałów, takich jak scenariusze i grafika koncepcyjna.
„Dystrykt 9” to największy hit Blomkampa (fot. film.org.pl)
Pod koniec maja mogliśmy zobaczyć dwa zwiastuny krótkometrażowego filmu „Rakka”, za którym stało nikomu nie znane Oats Studios. Skończony film znalazł się właśnie w całości na YouTubie i okazuje się, że założycielem studia jest nie kto inny jak Neill Blomkamp – reżyser z RPA, nominowany do Oscara za „Dystrykt 9”. Charakterystyczną, wyblakłą kolorystykę filmu oraz temat konfliktów na tle rasowym (ludzie vs przybysze z innej planety) widać też w jego najnowszej produkcji.
„Rakka” przenosi nas do 2020 roku, gdy na Ziemi ląduje wrogi nam gatunek. Zaawansowani technologicznie obcy potrafią przejąć kontrolę nad ludzkim umysłem, eksperymentują na mieszkańcach Ziemi i przystosowują planetę do własnych potrzeb. Ruchowi oporu dowodzonemu przez Jasper (w tej roli Sigourney Weaver) udaje się skonstruować urządzenie, które uniemożliwia obcym panowanie nad umysłami Ziemian. Czy to wystarczy, by pokonać najeźdźców? Cały film możecie obejrzeć poniżej.

Dlaczego tak znany reżyser zdecydował się udostępnić swój film za darmo? Wydaje się, że Blomkamp zamierza w ten sposób utrzeć nosa 20th Century Fox. Wytwórnia zrezygnowała z prac nad kontynuacją oryginalnej sagi o „Obcym” (rzekomo na prośbę Ridleya Scotta), której reżyserią miał zająć się właśnie Blomkamp.

Teraz Blomkamp pokłada nadzieję w społeczności internautów i… graczy. Być może z sentymentu (pierwszym sukcesem artysty były krótkometrażowe filmy rozgrywające się w uniwersum gry „Halo”), a być może z chęci dotarcia do osób lubujących się w stylistyce science fiction, twórca postanowił zdobyć fundusze na kolejną część projektu „Volume 1” za pośrednictwem Steama. Widzowie, którym spodoba się „Rakka” mogą tam kupić za trochę ponad 20 zł (5 euro) pakiet, w skład którego wchodzi scenariusz filmu, grafiki koncepcyjne oraz pliki do drukarek 3D. | CHIP
0
Źródło: Steam
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.