Ta mysz nie straci sił nawet podczas zażartej walki

Logitech poświęcił cztery lata na opracowanie dwóch rozwiązań, które ułatwią życie użytkownikom bezprzewodowych myszy. Powerplay to pierwszy na świecie system stałego ładowania myszy w ruchu, a Lightspeed to technika wzmacniania sygnału i optymalizacji połączenia bezprzewodowego.

Bezprzewodowe myszy dla graczy są wygodne, ale mają dwie poważne wady. Po pierwsze, wolniej przesyłają sygnał niż mysz z kablem. I choć mowa o milisekundach, to dla profesjonalistów (np. e-sportowców) ma to znaczenie. Po drugie, ładowanie myszy jest uciążliwe – albo wymaga stacji dokującej, albo wymiany baterii. Logitech poradził sobie z oboma problemami w modelach G903 i G703.

Mysz naładuje się na podkładce, nawet wtedy, gdy będzie po niej śmigać podczas twojej walki z wirtualnymi potworami (fot. Logitech)

Technologia Powerplay to system stałego ładowania bezprzewodowego, który wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną podkładkę. Mata działa podobnie jak bezprzewodowe ładowarki – umieszczone w niej rezonatory generują pole elektromagnetyczne nad podkładką. Ładunek ten jest następnie przekształcany w energię zasilającą akumulator w myszach G903 i G703. System nie wpływa na jakość transmisji danych.

Lightspeed to z kolei technika wzmacniania sygnału (16-krotność standardowej transmisji bezprzewodowej) oraz mechanizm niwelowania zakłóceń, dzięki któremu udało się osiągnąć połączenie o częstotliwości raportowania co 1 milisekundę. Tym samym gracz nie musi już wybierać między komfortem myszek bezprzewodowych a wydajnością myszy pracujących na kablu.

G903 i G703 pojawią się w sprzedaży w połowie września (fot. Logitech)

Oprócz tych dwóch rozwiązań nowe myszki Logitecha wyposażono w sensor optyczny PMW3366 (200-12000 DPI). G903 może się ponadto pochwalić system naciągu z metalową sprężyną oraz technologią obrotowych zawiasów zamontowanych pod lewym i prawym przyciskiem. Przyciski mają wytrzymać 50 milionów kliknięć, a magnetyczne nakładki pozwalają zmienić kształt myszy z uniwersalnego na pasujący osobom prawo- lub leworęcznym.

Niestety, wszystko ma swoją cenę. Za model Logitech G903 zapłacimy 789 zł, a za Logitech G703 – 519 zł. Podkładka pozwalająca na bezprzewodowe ładowanie tych urządzeń to wydatek rzędu 569 zł. Produkty pojawią się w sprzedaży w połowie września 2017 roku. Znacznie tańsze myszki Logitecha znajdziecie w tym miejscu.
| CHIP

 

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.