W Białymstoku powstał e-sportowy pub

Games United eSports Pub będzie gromadzić fanów gier elektronicznych i umożliwiać oglądanie na żywo relacji z najważniejszych rozgrywek e-sportowych.
Na powierzchni 200 m. kw.  znajduje się ponad 70 miejsc siedzących, 8 konsol Xbox One, a także profesjonalna scena z oświetleniem, nagłośnieniem i dziesięcioma komputerami gamingowymi. Dla miłośników tradycyjnych rozrywek przygotowane zostały liczne planszówki. Na co dzień będzie można tu obejrzeć relacje z międzynarodowych rozgrywek e-sportowych, pograć ze znajomymi w najnowsze gry, rozgrywać turnieje m.in. League of Legends, FIFA czy CS:GO. Właściciele pubu  obiecują ponadto, że nie zabraknie wydarzeń specjalnych, na których pojawią się najpopularniejsi gracze i youtuberzy.
– Sześć lat doświadczenia w gamingu i wieloletnia współpraca z m.in. SteelSeries, ROCCAT czy
Gaijin Entertainment sprawiła, że doskonale rozumiemy potrzeby fanów gier i e-sportu.  Projektując Games United eSports Pub chcieliśmy stworzyć pub, do którego sami chętnie poszlibyśmy ze znajomymi, by obejrzeć finały LCS lub IEM, pograć w FIFA czy przetestować nowości wydawnicze od CENEGI, CDP i Techlandu. Naszym celem było zbudowanie pubu dla graczy, a nie kolejnego baru z grami. Piątkowym otwarciem realizujemy nasz plan i spełniamy marzenia
 – komentuje Mateusz Szukajt, CEO w Galaktus PR i jeden z współwłaścicieli GamesUnited eSports Pub.
Games United eSports Pub 4
Profesjonalna scena dla graczy (fot. materiały prasowe)
Otwarcie pubu nastąpi 7 lipca o godzinie 18.00. Na imprezie inauguracyjnej pojawią się m.in. Łukasz „Prawus” Ganczewski, znany komentator CS:GO oraz Jakub „Kubon” Turewicz, popularny streamer LoL-a.  Wydarzenie skierowane jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
W różnych zakątkach Polski można spotkać puby dla graczy, ale do tej pory żaden nie stawiał na e-sport. A dziedzina ta zaczyna być traktowana z coraz większym szacunkiem. W naszym kraju trwają właśnie obrady nad nowelizacją ustawy, która ma sprawić, że aktywność intelektualna, taka jak gry wideo, ma podlegać także pod definicję sportu. | CHIP
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.