CHIP LIVE: Xiaomi w Warszawie

Potężne aspiracje Xiaomi widać zarówno w świetnie przygotowanych urządzeniach, jak i w ambitnych planach. Firma zyskuje coraz więcej użytkowników w Europie.
CHIP LIVE: Xiaomi w Warszawie
Podsumowane relacji

Xiaomi Mi6, nowy flagowiec, oparty o SoC Snapdragon 835 i dysponujący 6 GB pamięci RAM to ciekawe urządzenie. Chociaż jeszcze nie znamy ceny detalicznej w Polsce, można spodziewać się, że będzie relatywnie tani. Podwójny aparat główny, wytrzymała obudowa ze szkła i stali nierdzewnej, odporność na zalania i dość pojemna bateria (3350 mAh) pozwolą mu stawać w szranki z flagowcami innych marek.

Xiaomi Mi Max 2 to prawdziwy olbrzym. Ekran 6,44″, bateria o pojemności 5300 mAh oraz solidna specyfikacja pozwolą mu śmiało powalczyć na rynku z innymi phabletami. W środku znajdziemy bardzo wydajne podzespoły, chociaż ustępujące nieco flagowemu Mi6. Snapdragon 625, 4 GB RAM i kamera 12 MPix produkcji Sony to zestaw z pewnością przemyślany.

Jeżeli macie pytania do Xiaomi, napiszcie w komentarzach. Wybierzemy najciekawsze i dołączymy do naszych, które zadamy chińskiemu producentowi.

 


Relacja

11:30

Zakończenie konferencji. Nowości prezentują się ciekawie. Przedstawiciele Xiaomi obiecali odpowiedzieć na dodatkowe pytania CHIP-a, dotyczące najnowszych smartfonów Mi6 oraz Mi Max 2.

11:28

Launcher, zastosowany w Xiaomi Mi6 oraz Mi Max 2, będzie miał funkcję QuickBall do szybkiego uruchamiania wybranych wcześniej aplikacji.

11:27

Nie tylko elegancki, ale i solidny. Mi6 ma być odporny na zachlapania. Ulewa nie zabije nam telefonu.

11:17

Skorzystaliśmy z okazji, by zapytać także o inne urządzenia Xiaomi. M.in elektryczne hulajnogi, rozwiązania dla domu czy drony. Ich oficjalna dystrybucja w Polsce jest w planach chińskiej firmy, ale wymaga sporo formalności (certyfikacji, pozwoleń itd.). Poza tym przedstawiciele Xiaomi odpowiedzieli: wprowadzając produkt ma rynek chcemy, żeby był gamechangerem, więc robimy to z uwagą.

11:15

Zadaliśmy pytanie przedstawicielom Xiaomi, czy telefony kupione w Chinach, np. przez popularny Aliexpress, będą miały gwarancję honorowaną w Polsce. Niestety nie. Takie telefony będzie obowiązywała wyłącznie chińska gwarancja.

11:07

Xiaomi Mi6, nowy flagowiec chińskiego producenta, dysponuje nie tylko mocnymi podzespołami, ale też całkiem eleganckim designem. Stal nierdzewna i wysokiej jakości szkło to główne tworzywa zastosowane w nowym Mi6.

11:03

Na pytanie CHIP-a, dotyczące przecieku w sprawie modelu Mi Mix 2 (nie mylić z Mi Max 2), przedstawiciele Xiaomi odpowiedzieli: “nie komentujemy”. Przypominamy, że, według naszych informacji, ma to być model wyposażony w Snapdragona 835 i 6 GB RAM. Nowy model prawdopodobnie trafi na rynek z ekranem takim, jak prezentowany dziś Mi Max 2, a więc 6,44″.

10:59

Dystrybucją w Polsce, tak jak do tej pory, zajmować się będzie warszawska firma ABC Data.

10:52

Nic dziwnego, że Xiaomi porównuje swoje nowe produkty właśnie z iPhone’ami. To wygląda jak przygotowanie do walki z nadchodzącym iPhone’m 8.

10:45

Xiaomi Mi Max 2, biorąc pod uwagę specyfikację, jest dobrze wyceniony: 1499 złotych na polskim rynku. Określenie “pojemność jak w power banku” w odniesieniu do baterii tego smartfona też nie jest bezzasadne. 5300 mAh robi wrażenie.

10:42

Xiaomi Mi Max 2 ma być wyraźnym krokiem naprzód, względem poprzednika. Mocniejsza bateria, lepszy aparat, więcej pamięci RAM oraz w pełni metalowa obudowa.

10:38

Xiaomi Mi Max 2, pomimo wielkiego ekranu o przekątnej 6,44″, ma pracować aż do dwóch dni na baterii. Akumulator – 5300 mAh.

10:33

Cena Mi6 jest, jak mówią przedstawiciele Xiaomi, jeszcze ustalana. Wiemy natomiast, że oba nowe modele: Mi6 oraz Mi Max 2 będą czarne. Widać też wyraźnie, że Xiaomi mocna stawia na funkcje multimedialne nowych smartfonów. Mi Max 2 będzie miał dwa głośniki umieszczone przy górnej i dolnej krawędzi.

10:28

Zapytani o ceny nowych smartfonów przedstawiciele Xiaomi odpowiedzieli, że te “powinny zaspokoić oczekiwania”. Chwilę później dowiedzieliśmy się, że Xiaomi Mi Max 2 będzie kosztował 1499 zł.

10:20

Konferencja zaczęła się prezentacją historii firmy Xiaomi. O znaczeniu dzisiejszego wydarzenia świadczy fakt, że wezmą w nim udział znaczące figury w Xiaomi: Jack Liu, Regional PR Manager oraz Lilian Liu, Regional PR Manager z Xiaomi Global.

10:15

Wysłannik CHIP-a, Konstanty Młynarczyk już zaopatrzony w folder informacyjny, dotyczący głównego bohatera dzisiejszej konferencji: nowego Xiaomi Mi6. Informacje na temat specyfikacji potwierdzają się.

9:55

Za 5 minut powinna rozpocząć się warszawska prezentacja m.in. smartfonu Mi6. Spodziewamy się pojawienia na konferencji zagranicznych menedżerów, zarządzających Xiaomi.