Dane Xiaomi X5 wyciekły na plakacie

Pojawiły się przecieki na temat nowego telefonu chińskiej firmy Xiaomi. Do sieci wyciekło zdjęcie plakatu reklamującego nowy produkt w Chinach. Na górze widzimy nazwę producenta oraz nazwę modelu 5X, zaś pod ceną 2000 yuanów (ok. 1100 zł) podana jest specyfikacja nowego modelu. Xiaomi X5 ma 5,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości full HD, a jego sercem ma być procesor Snapdragon 625 wsparty 4GB RAM-u w wersji za cenę podaną na plakacie. Jednak znając Xiaomi, pewnie pojawią się warianty telefonu z większymi ilościami pamięci.
Plakat z Xiaomi X5

Plakat z Xiaomi X5

Co ciekawe telefon reklamuje popularny w Chinach aktor, Chris Wu, do tej pory związany z Huawei i reklamujący smartfony linii Honor. Trzymany przez niego na zdjęciu Xiaomi X5 ma podwójną kamerę na tylniej obudowie. Z przecieków jakie pojawiły się w zeszłym tygodniu wynika, że telefon będzie dostępny w kolorach czarnym oraz złotym. Bardzo możliwe, że telefon z przodu będzie miał zamontowany czytnik linii papilarnych.

Xiaomi X5 będzie kolejnym ciekawym telefonem chińskiego producenta. Na zdjęciu biały Mi 6.
W sobotę Xiaomi wprowadziło do sprzedaży białą wersję Mi 6 (fot. Xiaomi)

Xiaomi X5 byłby ciekawym uzupełnieniem oferty chińskiej firmy. W sobotę do sprzedaży trafiła biała wersja flagowca Xiaomi Mi 6 a według zapowiedzi producenta, poza dostępnymi już trzema kolorami czarnym, białym oraz niebieskim, pojawi się jeszcze wersja srebrna. Niestety, w Polsce oficjalnie sprzedawany jest tylko czarny Mi 6. | CHIP