Elon Musk założył się …o baterię

Tesla, we współpracy z francuską firmą Neoen, zajmującą się energią odnawialną, zbuduje w Australii największą na świecie baterię litowo-jonową. Elon Musk powiedział, że będzie ona trzy razy wydajniejsza od czegokolwiek podobnego, co dotąd powstało. Premier Południowej Australii Jay Weatherill poinformował na Twitterze o podpisaniu umowy pomiędzy firmami a lokalnym rządem.
Elon Musk założył się …o baterię

Premier Południowej Australii ogłosił podpisanie umowy na Twitterze (fot. Twitter)

We wrześniu 2016 roku burza uszkodziła australijską sieć przesyłową, pozostawiając bez prądu obszar trzykrotnie większy od powierzchni Polski. Inżynierowie z Tesli stwierdzili, że są w stanie rozwiązać problem w ciagu 100 dni, magazynując 100-300 megawatogodzin energii, która mogłaby zasilić cały stan. Elon Musk założył się w internecie, że, jeśli od momentu podpisania kontraktu do zainstalowania systemu minie więcej, niż 100 dni, Tesla dostarczy baterię za darmo.

Twitterowy zakład Elona Muska (fot. Twitter)

Miliarder swoją działalność biznesową rozpoczynał od serwisów internetowych, z których najbardziej znanym jest, oferujący mobilne płatności, PayPal, powszechnie stosowany w biznesie. W 2002 roku wzrok urodzonego w Republice Południowej Afryki wizjonera skierował się ku gwiazdom, co poskutkowało założeniem firmy SpaceX i planami podboju Czerwonej Planety. Musk jest również zaangażowany w promocję odnawialnych źródeł energii oraz alternatywnych form transportu, którymi zajmuje się jego firma Tesla, produkująca samochody elektryczne oraz odpowiadająca za budowę tuneli Hyperloop. W ostatnim czasie Elon Musk zwrócił uwagę na potrzebę wprowadzenia tzw. Gwarantowanego Dochodu Podstawowego, który według niego, a także zdaniem innych miliarderów, takich jak Bill Gates, będzie niezbędny w warunkach postępującej automatyzacji pracy. Który z pomysłów Muska wydaje wam się najciekawszy? | CHIP