Huawei znowu ostro w górę

W połowie roku dochody Huawei wyniosły 105,4 miliarda junaów (56,92 mld zł). To oznacza skok o 36,2% w porównaniu z rokiem 2016. Samych smartfonów producent sprzedał 73,01 miliona – o 20,6% więcej niż wcześniej.
huawei
huawei

Już dane opublikowane przez IDC za pierwszy kwartał roku pokazywały, że Huawei coraz lepiej radzi sobie na rynku telefonów komórkowych – ma 9,5% udziałów na świecie (przegrywając tylko z Samsungiem i Apple). Urządzenia z linii Honor okazały się w Chinach w okresie od stycznia do maja najchętniej kupowanymi przez internet smartfonami. W Europie Środkowej i Wschodniej oraz w krajach skandynawskich firma odnotowała 18% wzrostu w sprzedaży telefonów.

huawei sprzedaż
Huawei o prawie 1/5 powiększyło swoją globalną sieć sprzedaży

Wraz z wynikami poprawia się też renoma Huawei, które jest na 49 miejscu w rankingu najcenniejszych marek świata BranZ i na 88 pozycji w zestawieniu magazynu Forbes.

Producent do końca 2017 roku chce mieć na całym świecie 56 tysięcy sklepów. A chiński gigant to już nie tylko smartfony i smartwatche. Od niedawna firma sprzedaje także notebooki z segmentu premium, oprócz tego koncern inwestuje w sztuczną inteligencję. 15 ośrodków badawczo-rozwojowych i 36 centrów innowacji pracuje nad czujnikami, nowymi metodami zarządzania danymi i mobilnymi procesorami Kirin.

Spodziewany nowy smartfon, sygnowany submarką Huawei (fot. Technos Amigos)

A ostatnie doniesienia mówią, że następny flagowiec, Honor Note 9, wzorem Xiaomi Mi Mix, będzie miał modny ostatnio, bezramkowy design i najwydajniejszy z procesorów Huawei. | CHIP