iPod-y nano i shuffle odchodzą do historii

Fot. Apple
Apple wycofuje ze sprzedaży dwa typy iPod-ów. Shuffle i nano były produkowane przez 12 lat. W firmowych sklepach zostaje tylko iPod touch.

Nano oraz shuffle pojawiły się w 2005 roku, jako mniejsze wersje standardowych iPod-ów. Shuffle wyróżniało między innymi to, że celowo usunięto z niego opcję wybierania muzyki. Urządzenie samo losowało utwory, które użytkownik wgrał do niego wcześniej. W szczytowym momencie popularności tych odtwarzaczy, w 2008 roku, Apple sprzedało 55 milionów urządzeń. W 2014 sprzedaż spadła do 14 milionów, po czym Apple… przestało publikować wyniki sprzedaży iPod-ów. Odtwarzacze zostały praktycznie zastąpione przez smartfony.

3 lata temu amerykańska firma zamknęła produkcję iPod-a classic. Teraz w sprzedaży jest już tylko touch, który ostatni lifting przeszedł w 2015 roku.

iPod Shuffle
iPod-y shuffle i nano były sprzedawane od 2005 roku (fot. Wikipedia)

Możemy się spodziewać, że serię touch w niedalekiej przyszłości czeka podobny los, jak nano i shuffle. iPod touch za bardzo przypomina iPhone’a, oferując zdecydowanie mniej funkcji. W 2016 Apple sprzedało 136 milionów swoich telefonów, wartych 211 miliardów dolarów. Nano i shuffle prawdopodobnie jeszcze zostaną na pewien czas w niektórych „nie-apple’owskich” sklepach, potem będą miały już tylko wartość kolekcjonerską. | CHIP

0
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.