Trzecia część komiksu "Half-Life" już za chwilę. A co z grą? (fot. Valve)

Kolejna opowieść ze świata „Half-Life”

Zazwyczaj kolejność jest inna: najpierw powstaje książka lub komiks, potem na ich kanwie gra bądź film. Tymczasem w przypadku tego komiksu pierwowzorem była ukochana gra wielu graczy, czyli „Half-Life”. W serii komiksów, których historia dzieje się w uniwersum gry pojawić ma się łącznie 13 albumów, o stosunkowo niewielkiej objętości, od 25 do 30 stron.

Sposób dystrybucji komiksu jest identyczny z tym, jaki ostatnio jest stosowany w przypadku wielu gier. Pierwszą część „Half-Life: A Place in the West” znajdziemy za darmo na Steamie. Kolejne możemy dokupić jako DLC w cenie 1,99 dol. (ok. 8 zł) za zeszyt. Kolejne części będą pojawiać się co trzy miesiące. Dla wydawcy taki system sprzedaży jest niczym kura znosząca złote jajka. Dla kupującego – to trochę gorszy interes. Tym bardziej, że wystawia czytelniczą cierpliwość na wielką próbę.

Okładka trzeciej części „Half-Life: A Place in the West” (fot. Valve)

Twórcy komiksu, Ross Joseph Gardner i Michael Pelletier tak opisują swoje dzieło:

– „Half-Life: A Place in the West” to licencjonowany komiks tworzony przez fanów. Jego akcja rozgrywa się w świecie znanym z gry „Half-Life”, gdzie Ziemia w wyniku nieudanego eksperymentu, dostała się pod panowanie Kombinatu, międzyplanetarnego imperium. ” A Place in the West” to historia grupy komandosów, młodego naukowca, ojca oraz kosmity, którzy dostali się do New Franklin. Odkrywają tam wielki sekret, a samo miasto okazuje się bardzo niebezpiecznym i zwodniczym miejscem – opowiadają Gardner i Pelletier.

Może kiedyś się doczekamy…

Oczekiwanie na grę „Half-Life 3” jest tak wielkie, że stało się tematem licznych internetowych memów. A spekulacje na temat tego, kiedy i czy w ogóle trzecia część ujrzy światło trwają o dłuższego czasu. Być może pojawienie się komiksu osadzonego w świecie „Half-Life” ma złagodzić graczom gorycz oczekiwania, a może jest tylko sprytną podpowiedzią, czego możemy oczekiwać w kolejnej odsłonie gry? | CHIP