Gra o Tron

Świetna oferta PS+ w lipcu

W tym roku zamiast niskobudżetowych produkcji niezależnych Sony przygotowało dla użytkowników konsol PS4 i PS3 znane i cenione gry przygodowe. Z kolei Microsoft w ofercie "Games with Gold" postawił na gry akcji, więc użytkownicy Xbox One mogą się skusić m.in. na "Watch Dogs".

Posiadacze konsol PS4, którzy opłacają abonament PS+ mogą już pobrać hit studia Supermassive Games – „Until Dawn” – interaktywny horror o grupie nastolatków uwięzionych na odludziu. Drugim tytułem jest „Game of Thrones” od studia Telltale Games, czyli umiejscowiona w uniwersum popularnego serialu HBO sześcioodcinkowa gra przygodowa, w której akcję popycha się do przodu podejmując trudne decyzje. Ostatnią pozycją jest nowość zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznych targach E3 – „To jesteś Ty”. Jest to gra, w której wraz z pięciorgiem przyjaciół lub członków rodziny odpowiada się na pytania dotyczące ich osobowości. Gra jest o tyle interesująca, że wykorzystuje się przy niej technologię PlayLink pozwalającą na wykorzystanie smartfonów lub tabletów. Z ich pomocą uczestnicy zabawy będą zaznaczać odpowiedzi, robić selfie i rysować.

Dla posiadaczy PS3 przygotowano „Tokyo Jungle” – grę akcji, w której gracz przejmuje kontrolę nad zwierzętami i walczy o przetrwanie w opustoszałej stolicy Japonii oraz „Darkstalkers Resurrection” – klasyczną, dwuwymiarową bijatykę. Z kolei użytkownicy PS Vity będą mogli pobrać „Element4l” – niezależną grę platformową z zagadkami wykorzystującymi elementy żywiołów oraz „Don’t Die, Mr. Robot”- grę zręcznościową przypominającą nieco popularnego „Węża” ze starych Nokii.

Oferta Microsoftu prezentuje się następująco. Na konsolę Xbox 360 można już pobrać „Kane & Lynch 2” – strzelankę z duetem przestępców w roli głównej, a od 16 lipca do oferty dołączy także „LEGO: Pirates of the Caribbean” – kooperacyjna gra platformowa z piratami i całą masą klocków LEGO. W gry te w ramach wstecznej kompatybilności będą też mogli zagrać posiadacze Xbox One. Nowsza konsola Microsoftu umożliwia ponadto pobranie „Grow Up” – niezależnej gry platformowej o sympatycznym robociku. Do 15 lipca gracze mogą sięgnąć po hit Ubisoftu – „Watch Dogs”, a od 16 lipca „Runbow” – zręcznościową grę wieloosobową o minimalistycznej grafice.

Co miesiąc Sony i Microsoft zmieniają gry dla osób opłacający abonament PlayStation Plus i Xbox Live Gold.  PlayStation Plus można kupić na miesiąc (27 zł), kwartał (78 zł) lub rok (195 zł). W ramach abonamentu dostajemy dostęp do trybów wieloosobowych w grach, wyjątkowe rabaty i co miesiąc nowy pakiet gier. Xbox Live z kolei kosztuje 29 zł (miesiąc), 79 zł (kwartał) lub 249 zł (rok) i oferuje taki sam pakiet usług jak PlayStation Plus oraz czat głosowy, który na konsolach Sony jest bezpłatny. | CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.