Multimedialna czapka Atari

Fot. Atari
Czapka pozwoli odtwarzać muzykę i odbierać połączenia telefoniczne. Piosenek posłuchamy też wspólnie z innymi posiadaczami nowoczesnego gadżetu Atari.

Speakerhat został wyprodukowany we współpracy z firmą Audiowear. Ma być cienki i lekki – ale przede wszystkim wyposażony w głośniki oraz mikrofon z technologią cVc firmy Qualcomm, redukującą szumy. Atari wszyje w czapkę wskaźniki LED, litowo-jonową baterię i uniwersalny pilot. Tryb multiplayer pozwoli słuchać muzyki z towarzyszką lub towarzyszem, choć możemy sobie wyobrazić wykorzystanie gadżetu również w grach drużynowych, takich jak siatkówka czy baseball.

Czapka Atari – telefon, pilot i odtwarzacz muzyki (fot. Atari)

Atari stara się powrócić na rynek jako marka nie tylko zasłużona, ale i nowoczesna:

Projektując urządzenia cały czas pamiętam o tym, że będą się ze sobą komunikowały — podkreśla Michael Artz, prezes nowo utworzonego oddziału Atari Connect.

Jednocześnie przedstawiciel firmy zaznacza, że Atari nie zamierza „ścigać się na podzespoły” z tuzami takimi jak Sony, Nintendo czy Microsoft. Zamiast tego przedsiębiorstwo chce wykorzystać potencjał marki.

Nasz Ataribox ma być konsolą, zapewniającą dobrą zabawę przede wszystkim  z tytułami, które już kiedyś wydaliśmy – dodaje Artz.

Głośnik i mikrofon sprawią, że czapka przestanie być tylko nakryciem głowy (fot. Atari)

Atari zamierza pracować nad kolejnymi urządzeniami przenośnymi. Na targach E3 francuska firma ruszyła z promocją swojej nowej-starej konsoli, kilka dni temu dowiedzieliśmy się, jak Ataribox będzie wyglądał. Z zapowiedzi Michaela Artza wynika, że przedsiębiorstwo chce podążać za trendem Internetu Wszechrzeczy, czyli produkować sprzęt, który będzie komunikował się z innymi urządzeniami przez sieć. | CHIP

Źródło: Atari
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.