Atari zaprezentowało nową konsolę. (fot Atari)

Zobaczyliśmy nowe Atari

Fot. Atari
Francuski producent pokazał dwa warianty nowej konsoli. Współczesny czarno-czerwony projekt Ataribox oraz model wzorowany na klasyku z lat 70 ubiegłego wieku. Niezależnie od wersji, miłośnicy konsoli będą mogli zagrać w swoje ulubione stare gry, a być może także w nowe produkcje.

Producent zaznacza, że chce trafić do fanów marki, niezależnie od tego, ile mają lat. Ataribox jest inspirowane klasyczną konsolą Atari, jednak na zdjęciach widać porty, które mogą sugerować, że będzie to produkt bardziej dostosowany do współczesnych realiów. Na razie jednak znamy tylko wygląd odświeżonej konsoli. Ataribox będzie sprzedawany w dwóch wersjach: w drewnopodobnej obudowie nawiązującej do pierwszych wersji urządzenia oraz w nowoczesnym, czarno-czerwonym wydaniu.

Atari gra na sentymentach (fot. Atari)
Atari gra na sentymentach (fot. Atari)

Atari to kawał historii i wiele godzin spędzonych na grach (i ich wczytywaniu). Trudno się zatem dziwić, że zapowiedź powrotu legendarnej konsoli podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles, wzbudziła wiele emocji. Na francuską konsolę powstało aż 900 tytułów, z których wiele się nie zestarzało i na pewno z przyjemnością do nich powrócimy po latach.

Ataribox wyposażono we współczesne porty. Czyżby również we współczesne podzespoły? (fot. Atari)
Ataribox wyposażono we współczesne porty. Czyżby również we współczesne podzespoły? (fot. Atari)

Od 1977 do 1989 roku sprzedano 25 milionów egzemplarzy Atari 2600. Marka na pewno będzie wykorzystywać sentyment graczy, ale Atari zapowiada, że poza ogranymi tytułami z młodości, zagramy również w bardziej współczesne pozycje.

Także dziś został pokazany drugi zwiastun filmu „Bladerunner 2049”, którego partnerem jest Atari. Na początku trzeciej minuty trailera pojawia się ciekawy product placement w postaci logo Atari wkomponowanego w scenerię filmu. Czyżby zatem ujawnienie zdjęć Atariboksa było związane w jakiś sposób z promocją długo oczekiwanej kontynuacji kultowego thrillera science fiction? Jeśli tak jest w istocie, to może się okazać, że nowa konsola trafi do sprzedaży wraz z premierą filmu, czyli 6 października. |CHIP

Źródło: Atari
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.