Smartfony Sharpa naprawdę bez ramek

Model FS8016, mocniejszy z dwóch nowości, opiera się na procesorze Snapdragon 660, a więc jednostce ośmiordzeniowej, dostosowanej do pracy z ekranami o dużej rozdzielczości dzięki układowi graficznego Adreno 512.
Smartfony Sharpa naprawdę bez ramek

Zupełny brak ramek ekranu wygląda efektownie (fot. Gizchina)

Model FS8010, czyli nieco tańszy bezramkowiec, będzie współpracował z CPU Snapdragon 630. Oznacza to de facto niewielką różnicę między obydwoma modelami, ponieważ reszta specyfikacji ma być bardzo zbliżona.

Obydwa modele otrzymają wersję wyposażone 4 GB i 6 GB RAM, ekrany 5,5” o rozdzielczości 2048 x 1080 oraz podwójne kamery 12 MPix.

Ekran zarówno w FS8010, jak i w FS8016 będzie zupełnie pozbawiony ramek. O ile redukcja do zera ramek bocznych nie jest niczym nowym, o tyle nie mieliśmy do tej pory do czynienia ze smartfonami zupełnie pozbawionymi także ramek górnej i dolnej.

Sharp jest właściwie prekursorem wyścigu do stworzenia bezramkowego smartfona. W 2014 roku wypuścił model Aquos Crystal, którego boczne ramki właściwie nie istniały. Od tego czasu sytuacja na rynku zmieniła się dość mocno i właściwie wszyscy producenci mają już w ofercie smartfony o mocno zredukowanych ramkach ekranu. Dobry przykład to flagowce koreańskich gigantów: LG G6 oraz Samsung Galaxy S8.