Nowe tekstury do Wiedźmina 3: Dziki Gon

Ulepszone zostały tekstury i animacje. Fani korzystają z narzędzi, wydanych przez producenta, zmieniając grę w bardziej realistyczną.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” ma niezwykłą społeczność. Fani starają się, aby wydana w 2015 roku gra godnie się starzała i odświeżają polską superprodukcję. Jeden z nich, przedstawiający się jako Halk Hogan PL, pracuje nad upiększeniem grafiki zastępując standardowe tekstury bardziej szczegółowymi obrazkami. Jednocześnie twórca chce zachować klasyczny klimat gry. Efekt jego pracy możecie zobaczyć poniżej, w prezentacji wersji 4.6 modyfikacji jego autorstwa, którą nazwał „The Witcher 3 HD Reworked Project”. Modyfikację możecie pobrać z serwisu NexusMods.

Zdecydowaną poprawę widać szczególnie w wyglądzie materiałów z jakimi się stykamy podczas podróży po świecie wymyślonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Kamienie, zarówno te, które leżą na ziemi jak i te z których zbudowane są budynki, są bardziej chropowate, a pokryte nowymi teksturami ściany z desek wyglądają jakby naprawdę miały drzazgi. Uwagę zwracają też porosty na dachówkach, czy naturalny wygląd metalowych przedmiotów.

Fani zmienili większość standardowych tekstur (fot. Halk Hogan PL)

Modyfikacja jest niestety dostępna jedynie dla wersji PC gry. Dla graczy konsolowych pewną pociechą może być wieść, że programiści z CD Projekt RED pracują nad oficjalnym odświeżeniem wyglądu trzeciej części „Wiedźmina” w wersji na Xbox-a i PlayStation.

Budynki wyglądają zdecydowanie solidniej (fot. Halk Hogan PL)

Twórca moda zapewnia, że nowe tekstury nie mają żadnego zauważalnego wpływu na obciążenie komputera. Modyfikacje do „Wiedźmina 3” są tworzone za pomocą oficjalnego narzędzia udostępnionego fanom przez CD Projekt RED. MODkit pozwala importować i eksportować tekstury, zamieniać przedmioty i zachowanie sztucznej inteligencji. Fani gry ubolewają, że nie ma możliwości tworzenia własnych scenariuszy. | CHIP

Źródło: Nexus Mods
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.