Oculus Rift mocno tanieje

oculus rift
oculus rift
Do tej pory Oculus Rift kosztował 589 zł euro (ok. 2500 zł) plus 119 euro (ok. 500 zł) za kontrolery. Teraz cały zestaw otrzymujemy już za 449 euro (trochę ponad 1900 zł). To naprawdę duża obniżka. Sprzęt można zamówić bezpośrednio na stronie producenta lub poprzez partnerów takich jak Amazon czy eBay.
Gogle VR Oculusa już raz w tym roku bardzo staniały. Teraz jesteśmy świadkami kolejnej obniżki, choć chwilowej. Kolejna promocja w krótkim czasie daje jednak do myślenia. Czy Oculus czyści magazyny, szykując się na partię headsetu nowszej generacji headsetu? A może podzespoły staniały na tyle, że producenta stać na obniżenie ceny? Z tą ostatnia teorią trudno się zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że w ubiegłym roku, kiedy zadebiutowała na rynku konsumencka wersja gogli, Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka, do którego należy obecnie firma Oculus, oznajmił, że firma nie zarabia na jego sprzedaży. Istnieje jeszcze trzecia możliwość, najbardziej przykra dla fanów VR.

Otóż może się okazać, że firma szykuje się do zaniechania dalszego rozwoju Oculus Rifta. Powodem jest spór, który Facebook przegrał z firmą Zenimax Media. Sprawa dotyczyła kradzieży własności intelektualnej. W trakcie procesu przedstawiciel firmy Zenimax Media odgrażał się, że nie spocznie póki gogle nie znikną z rynku. | CHIP