facebook logo serwisu

Blokada ponad 300 profili na FB

Facebook zablokował od 300 do 350 profili. Strony zawierały wpisy, które mogą naruszać regulamin portalu.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uważa, że to reakcja na zgłoszenie, wysłane przez organizację, a dotyczące ponad 2 tysięcy skrajnie prawicowych kont.

KOMUNIKATPracownicy i wolontariusze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przeprowadzili w…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na 30 lipca 2017

Z reakcji administratorów stron wynika, że większość blokad Facebook nałożył w sobotę. Jak przekonują zainteresowani, w żaden sposób nie naruszyli regulaminu serwisu. Podjęte przez administrację portalu Marka Zuckerberga działania uznają za przejaw cenzury internetowej. Podobnie sprawę komentuje profil facebookowy, działający pod nazwą Polskie Centrum Informacji Strategicznych.

/CYBERBEZPIECZEŃSTWO/Facebook blokuje treści niepoprawne politycznie?W ostatnim czasie zaobserwować można niepokoją…

Opublikowany przez PCIS – Polskie Centrum Informacji Strategicznych na 30 lipca 2017

Oceny internautów są podzielone. Administratorzy kont skarżą się, że Facebook do jednego worka wrzucił zarówno profile o charakterze ekstremistycznym jak i organizacje patriotyczne. Zawieszone miały zostać też strony osób, zajmujących się rekonstrukcjami historycznymi. Część kont została już jednak odblokowana. Facebook po otrzymaniu dużej liczby zgłoszeń w sprawie któregoś z profili, bywa że zawiesza stronę „prewencyjnie”, a potem przeprowadza dokładniejszą analizę. Stąd często także indywidualne konta po zawieszeniu są dość szybko odblokowywane.

Niemniej zdarza się, że te decyzje budzą kontrowersje. W listopadzie 2016 roku Facebook również zablokował grupę prawicowych profili. Zawieszone zostały m.in konta Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Ministerstwo Sprawiedliwości krytykowało wtedy amerykański serwis i zapowiadało interwencję. Z większym dystansem do zamieszania odnosił się natomiast resort cyfryzacji. | CHIP

Źródło: Wirtualne Media
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.