Próbowała przeszmuglować 102 iPhony (fot. XMNN)

102 iPhone’y pod ubraniem

Fot. XMNN
Celnicy z miasta Shenzen zatrzymali kobietę, próbującą przeszmuglować ponad sto sztuk elektronicznego sprzętu. Był schowany pod czterema warstwami ubrania. Poza smartfonami w kontrabandzie znalazło się też 15 luksusowych zegarków.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił nietypowy strój przemytniczki, która nie pomyślała, że w upalny dzień będzie wyglądała dziwnie, ubierając się jakby za chwilę miał spaść śnieg. Dodatkowo kobiecie trudno było poruszać się z obciążeniem o wadze 20 kg. Urządzenia Apple, które próbowała wwieźć do Chin są warte około 370 tysięcy złotych.

Próbowała przeszmuglować 102 iPhony pod ubraniem (fot. (XMNN)
Część ze 102 schowanych pod ubraniem iPhone’ów (fot. XMNN)

Pomimo że Apple sprzedaje swoje produkty w Chinach, to ze względu na cła i podatki przemytnikom opłaca się przerzucać iPhone’y i iPady, które w Państwie Środka są nawet o 30% droższe niż za granicą. Szmuglerką zajmują się tzw. mrówki, czyli osoby często podróżujące z Hongkongu do Chin. Zazwyczaj przemycają na raz kilka lub kilkanaście urządzeń, choć zdarzają się przypadki podobne do tego najnowszego. Rekordzistą jest natomiast mężczyzna, który w 2015 roku próbował przemycić 146 iPhone’ów.

Celnicy zwrócili uwagę na niecodzienny strój kobiety (fot XMNN)
Przemytniczka w rękach chińskich służb (fot. XMNN)

Ciekawe czy kiedyś doczekamy się serialu o przemytnikach elektroniki, równie emocjonującego co netflixowy „Narcos”, który opowiada z kolei o kolumbijskich handlarzach narkotyków. Tutaj chyba jednak najbardziej pasowałaby formuła sitcomu. | CHIP

Źródło: XMNN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.