microsoft edge

Przeglądarka Microsoft Edge w tarapatach

Globalnie tylko niespełna 4% użytkowników komputerów korzysta z narzędzia Microsoftu. Co więcej, wyniki następcy Internet Explorera stale się pogarszają. Na czele rankingu przeglądarek jest Google Chrome z ponad 63% rynku.

Według danych serwisu StatCounter, z przeglądarki giganta z Redmond w ubiegłym miesiącu korzystało 3,89% użytkowników PC. Przewaga Chrome jest druzgocąca, narzędzie Google notuje 63,23%. Przed Edge’m jest nie tylko Firefox – 13,98% i Safari – 5,15%, ale też …stary Internet Explorer z wynikiem 9,28%. Gorzej od najnowszej przeglądarki Microsoftu radzi sobie tylko Opera – 2,22%.

microsoft edge
Ulubioną przeglądarką Polaków jest Google Chrome (fot. StatCounter)

A u nas sytuacja Edge’a i Explorera jest jeszcze gorsza, korzysta z nich odpowiednio 2,96% oraz 3,19% użytkowników. Na polskim rynku lider, Chrome, ma 57,6%, ale popularny jest także Firefox – 24,51%. Znacznie częściej, niż reszta świata, Polacy korzystają z Opery – 8,97%.

Nie da się ukryć, że gigant z Redmond ma kłopoty ze swoją młoda przeglądarką. Choć Edge obecnie działa lepiej w porównaniu z momentem premiery, to trudno doszukać się w nim czegoś konkurencyjnego. Nie pomaga nawet fakt, że jest domyślnie zainstalowany w każdym systemie Windows 10. Internauci nie skusili się również specjalnymi bonusami, oferowanymi przez Microsoft. Być może wynika to z przyzwyczajeń użytkowników, którzy od lat korzystają z innych narzędzi. Przy tak dużej stracie do lidera, czyli Chrome, Edge’owi będzie trudno wyjść z głębokiego cienia. | CHIP

Źródło: itnews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.