Serial animowany na podstawie Assassin’s Creed

O współpracy z Ubisoftem nad animowanym serialem opartym na grze francuskiego studia Adi Shankar poinformował we wpisie na Facebooku:

– Grałem w pierwszą edycję, kiedy przenosiłem się do Los Angeles. W tamtym momencie nie znałem nikogo z branży i nie wyobrażałem sobie, że pewnego dnia Ubisoft poprosi mnie żebym przedstawił świat „Assassin’s Creed” w oryginalnej serii anime – napisał producent filmowy.  – Jeśli ktokolwiek powie Ci, że nie powinieneś podążać za swoją pasją, wiedz, że się myli.

Shankar pracował ostatnio nad animowaną adaptacją innej gry – „Castlevanii” –  która właśnie dziś (7 lipca) pojawi się na Netflixie. Z dużym prawdopodobieństwem serial „Assassin’s Creed” obejrzymy również dzięki tej platformie streamingowej. W listopadzie ubiegłego roku przedstawiciele Ubisoftu i Netfliksa rozmawiali na temat przeniesienia kilku gier na mały ekran. Poza ekranizacją „Assassin’s Creed”, być może zobaczymy w przyszłości również seriale oparte na grach takich jak „Watch Dogs” oraz „Tom Clancy”.

Kinowa wersja „asasynów” z zeszłego roku została uznana przez wielu krytyków i fanów serii za zupełne nieporozumienie. A mimo to film zarobił 240 mln dol., przy czym koszt produkcji wynosił 125 mln. dol.  Jest to więc całkiem niezły wynik. Historie, które mają swój początek w grach typu „Assassin’s Creed” na pewno łatwiej przełożyć na serial niż dwugodzinną filmową super produkcję. | CHIP