Światowa premiera Samsunga Galaxy Note 8 potwierdzona

Samsung Galaxy Note 8 zostanie zaprezentowany oficjalnie 23 sierpnia w Nowym Jorku.

Galaxy Note 8 to jeden z najgorętszych tematów ostatnich tygodni, a teraz znamy już oficjalną datę premiery tego smartfonu. Mamy też bardzo dokładne rendery wyglądu urządzenia, oraz w miarę kompletne parametry techniczne.

23 sierpnia zobaczymy główny oręż Samsunga w kategorii flagowców XXL. To na ten dzień Samsung wystosował do redakcji zaproszenie na event o nazwie Unpacked, a sama grafika jasno daje do zrozumienia, że chodzi o Galaxy Note 8, chociaż sama nazwa phabletu Samsunga nigdzie nie pada.

Według wcześniejszych przecieków nowy Galaxy Note 8 ma posiadać dwie różne konfiguracje: światową oraz na rynek amerykański. Ta pierwsza ma być wyposażona w SoC Samsung Exynos 8895, podczas gdy druga opierać się będzie na procesorze Qualcomma, zapewne na Snapdragonie 835. Wiemy niemal na pewno, że ekran nowego smartfona będzie miał przekątną 6,32″, a dzięki grafice która Samsung niedawno zamieścił na Twitterze znamy przynajmniej część jego rzeczywistego wyglądu.

Reszta specyfikacji to prawdopodobnie 4 GB lub 6 GB pamięci RAM oraz bateria o pojemności 3300 mAh.

Nie ma natomiast pewności co do aparatu urządzenia. Według części przecieków ma to być podwójna konstrukcja, co byłoby nowością wśród flagowych modeli koreańskiej firmy.

Zdają się to potwierdzać nowe rendery przedstawiające rzekomo właśnie Samsunga Galaxy Note 8. Za pośrednictwem serwisu bgr.com twórca obudów o pseudonimie Ghostek (brzmi jakoś tak znajomo, prawda?) upublicznił grafiki, mające przedstawiać realny wygląd nadchodzącego smartfonu.

Nowy Galaxy Note 8 na renderze od Ghostka – zwróćcie uwagę na podwójny obiektyw przedniej kamery (fot. Ghostek/BGR.com)
Stylistyka Note 8 wygląda jakby znajomo (fot. Ghostek/BGR.com)

Na renderach udostępnionych przez Ghostka widać też czytnik linii papilarnych w identycznym jak w przypadku Galaxy S8 miejscu. To jedna z nielicznych wad flagowego smartfona Samsunga, gdyż umieszczenie czytnika tak blisko aparatu sprawia, że często zostawiamy na obiektywie odciski palców. Obecność czytnika w tym miejscu sugeruje również, że czytnik mający się znaleźć w ekranie ostatecznie doń nie trafił lub, że phablet Smasunga posiada dwa czytniki. | CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.