Telewizory UHD – Sony i Panasonic najlepsze

Nasz ranking telewizorów UHD podzieliliśmy na dwie części. W pierwszej znajdziecie telewizory do 55 cali, natomiast w drugiej większe, najczęściej 65 calowe. Kluczowy parametrem, mającym wpływ na miejsce w tabeli, jest jakość obrazu. Inne ważne parametry, to poza rozmiarem ekranu, kąty widzenia oraz kontrast.
Telewizory UHD od Panasonica.
Telewizory UHD od Panasonica.

Niezależnie od wielkości ekranu w obu rankingach widać wyraźny trend: wzrost ceny wraz z jakością, choć jest kilka chlubnych wyjątków. Warto pamiętać, że za jakość płacimy również wyższym poborem prądu. Tańsze modele w naszym zestawieniu zdecydowanie są bardziej energooszczędne, ale utrata jakości obrazu jest wówczas zauważalna.

Telewizory do 55 cali.
W rankingu telewizorów do 55 cali wygrywa Sony KD-55A1 (fot. CHIP)

Telewizory do 55 cali

Tę kategorię wygrywa Sony KD-55A1. 55-calowy telewizor, pracujący w technologii OLED zapewnia kąt widzenia 100 stopni zarówno w pionie jak i w poziomie. Tak jak większość testowanych telewizorów ma zainstalowane aplikacje do oglądania Netflixa oraz Youtube’a, a także możliwość zainstalowania kolejnych ze sklepu Google Play. Telewizor ma 16 GB pamięci wbudowanej, a na jego pokładzie zainstalowano system Android 6.0 Marshmallow. Telewizor nie jest tani, bo kosztuje 14 670 zł, czyli  277 zł za cal, ale za to za możemy się cieszyć doskonałym obrazem i dźwiękiem.

Telewizory UHD nie muszą być drogie, co pokazał LG 55UH8509.
LG 55UH8509 to optymalne rozwiązanie za rozsądną cenę (fot. CHIP)

Jeśli szukacie 55 calowego telewizora o dobrych parametrach w rozsądnej cenie, to powinien zainteresować Was LG 55UH8509. Telewizor koreańskiego producenta zajął 5. miejsce na 34 testowane urządzenia i kosztuje 5030 zł, co wydaje się rozsądną kwotą, zważywszy na bardzo dobrą jakość jego obrazu i wygodną obsługę. Ten telewizor został bowiem wyposażony w autorski system LG webOS w wersji 3.0. i można nim sterować również za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie z Androidem lub iOS-em. W porównaniu ze zwycięzcą rankingu zużywa mniej energii (należy do klasy energetycznej A+).

Panasonic, ranking, telewizory, UHD
Panasonic TX-65EZW1004 to najlepszy telewizor 65 calowy (fot. CHIP)

Kategoria powyżej 55 cali

Telewizory 65 calowe to znacznie droższe urządzenia kosztujące ponad 10 tys. zł. W tej kategorii najlepszymi parametrami może poszczycić się Panasonic TX-65EZW1004. Telewizor jest również najdroższym urządzeniem w naszym rankingu, bo kosztuje prawie 30 tys. zł. W tej cenie dostaniemy obraz o doskonałej dynamice oraz odwzorowaniu kolorów dzięki matrycy OLED. Telewizor ma możliwość zatrzymywania programów dzięki funkcji Time Shift. Podobnie jak dwa opisywane wcześniej modelu Sony, Panasonic TX-65EZW1004 przy maksymalnie ustawionym kontraście wyświetli wspaniały obraz nawet, gdy spojrzymy na niego pod kątem 100 stopni zarówno w pionie jak i poziomie. | CHIP