Tesla Model 3 – pierwsze wyprodukowane modele trafiły do nabywców

Podczas wydarzenia zorganizowanego w kalifornijskim Fremont, miejscu, gdzie produkowane są najnowsze modele aut marki Tesla: Tesla Model 3, Elon Musk osobiście przekazał pierwszych 30 aut nabywcom.
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Liczba wyprodukowanych aut nie poraża, ale pamiętajmy, że to dopiero początek produkcji. Elon Musk podkreślał, że liczba zamówień złożonych na Tesla Model 3 przekroczyła pół miliona. Przekazując pierwsze wyprodukowane egzemplarze nowego auta klientom, Musk ma nadzieję stać się wreszcie masowym producentem samochodów elektrycznych, masowym i rentownym.

W sumie liczba aktualnie wyprodukowanych aut Tesla Model 3 wynosi zaledwie 50. Pierwsza trzydziestka trafiła do klientów, natomiast pozostałe 20 egzemplarzy przeznaczonych będzie na testy. Tesla Model 3 jest o tyle znaczącym autem marki Tesla, że jest to pierwszy samochód, który nie będzie luksusowym autem, a tym samym będzie bardziej dostępny dla szerszego grona zainteresowanych nim klientów. Wersja Tesla Model 3 charakteryzująca się zasięgiem 350 km wyceniana jest na 35 tysięcy dolarów (ok. 126 tys. zł). Natomiast model o dłuższym, 500 kilometrowym zasięgu ma kosztować 44 tysiące dolarów (ok. 160 tys. zł)

Kiedy auta trafią do wszystkich zainteresowanych? Sam Musk stwierdza, że w pierwszej kolejności realizowane będą zamówienia przedpłacone, czyli wspomniane ponad pół miliona aut dla ludzi, którzy zawierzyli Tesli wpłacając zaliczkę w kwocie 1000 dolarów. Tym samym nowi nabywcy, którzy zdecydują się na Tesla Model 3 dopiero teraz, otrzymają swoje auto najwcześniej  pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

Cechą mocno wyróżniającą Tesla Model 3 na tle innych aut – nie tylko elektrycznych, ale samochodów w ogóle, jest minimalistyczne wnętrze. Na powyższej animacji przygotowanej przez Teslę wyraźnie widać, że deska rozdzielcza auta to w zasadzie duży tablet i nic więcej. Minimalistyczny nie znaczy jednak mało funkcjonalny. Podobnie jak w innych modelach Tesli, dostęp do wszystkich funkcji auta kierowca uzyskuje właśnie poprzez ekran dotykowy. | CHIP