Ubuntu w Sklepie Windows

By pobrać Ubuntu należy wyszukać go w Sklepie Windows lub przejść bezpośrednio pod wskazany adres. Pobranie dystrybucji jest oczywiście bezpłatne, ale póki co jest ona dostępna jedynie dla betatesterów Windows 10, czyli członków programu Insider. Wymaga ona bowiem nowszej wersji systemu Microsoftu, która publicznie zostanie udostępniona we wrześniu wraz z aktualizacją Windows 10 Fall Creators Update.
Ubuntu
Ubuntu

Sam proces instalacji jest bardzo prosty, gdyż nie wymaga od użytkownika tworzenia maszyny wirtualnej czy stosowania podwójnego rozruchu. Po pobraniu dystrybucji należy wejść do Panelu Sterowania, przejść do opcji “Włącz/ Wyłącz funkcję Windows” i zaznaczyć opcję “Windows Subsytems for Linux”.

Z tej wiadomości najbardziej ucieszą się programiści, którzy często pracują na narzędziach dostępnych pod Linuksem. Płynne przełączanie się między systemami, korzystanie z wiersza poleceń i dostęp do plików Windowsa pozwoli im na bardziej efektywną pracę.

Do Sklepu Windows w ramach Fall Creators Update wejdą jeszcze dwie inne dystrybucje Linuksa: Suse i Fedora. Aktualizacja przyniesie ze sobą także inne nowości dla twórców aplikacji m.in. Fluent Design System, czyli nowy interfejs graficzny Windowsa 10. | CHIP