Microsoft zapowiedział „Age of Empires IV”

Fot. Microsoft
Na zaprezentowanym trailerze powiewają polskie chorągwie. Bardzo możliwe zatem, że w tej wersji Polacy będą jedną z walecznych nacji. "Age of Empires: Definitive Edition" pojawi się 19 października w Windows Store.

Microsoft zapowiedział nową odsłonę serii podczas targów Gamescom w Kolonii. Za produkcję kolejnej części popularnego RTS-a odpowiedzialne będzie studio Relic Entertainment, twórcy serii „Company of Heroes” oraz „Warhammer 40,000: Dawn of War”. Gra będzie wymagała zainstalowanego systemu operacyjnego Windows 10 oraz Windows Store.

Rok temu podczas sesji pytań i odpowiedzi (Ask Me Anything) w serwisie Reddit, Bill Gates został zapytany o nową odsłonę „Age of Empires”. Były szef Microsoftu odpowiedział, że przyjrzy się sprawie. Żartobliwie dopytał też, ilu imperiów oczekuje w nowej produkcji fan serii, który zadał pytanie. Jak się okazało, Microsoft naprawdę zaczął pracę nad nową odsłoną swojej strategii.

Bill Gates w 2016 roku obiecał, że przyjrzy się sprawie nowej gry z serii „Age of Empires”. I jak się okazało, nie rzucał słów na wiatr (fot. Reddit)

Zanim jednak 4 odsłona serii trafi na półki sklepowe, będziemy mogli zagrać w odświeżoną drugą i trzecią częśc RTS-a Microsoftu. Wczoraj poznaliśmy dokładną datę ich premiery oraz garść szczegółów dotyczących samej rozgrywki. W „Age of Empires: Definitive Edition” zagramy już 19 października w rozdzielczości 4K. W porównaniu z oryginałem znajdzie się w nich wiele funkcji ułatwiających rozgrywkę. W grze między innymi będzie można zaznaczać jednym klawiszem wolnych mieszkańców oraz wojsko. Podobnie jak w innych RTS-ach wprowadzono też kolejkowanie rozkazów wydawanych jednostkom. Mieszkańcy od razu domyślą się też, po co ich wysłaliśmy w dane miejsce. Maksymalnie będziemy mogli sterować 250-300 jednostkami w tym samym czasie.

„Age of Empires” to seria gier strategicznych, w których sterujemy losem państw. Pierwsza część została stworzona przez Ensemble Studios i wydana w 1997 roku przez Microsoft. Szybko zyskała popularność szczególnie ze względu na ciekawą kampanię dla jednego gracza, w której rozwijamy wybraną nację od małej osady po kolejne epoki. Od tamtego czasu gra doczekała się wielu rozszerzeń wprowadzających różne cywilizacje.  Dwa miesiące temu na targach E3 Microsoft zapowiedział odświeżenie serii. | CHIP

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.