Beta nakładki MIUI 9 Xiaomi do pobrania

Właściciele Xiaomi Redmi Note 4, Redmi Note 4X i Mi6 mogą już pobrać wersję beta systemu MIUI 9. Posiadacze innych telefonów chińskiego producenta będą musieli jeszcze trochę poczekać. Choć pewnie niedługo, bo stabilna wersja systemu pojawi się w Chinach jeszcze w sierpniu. Niestety wiele ciekawych funkcji ma trafić tylko do użytkowników z Państwa Środka – w tym: smart-asystent, wyszukiwanie obrazu tekstem oraz inteligentne uruchamianie aplikacji.
Światowa wersja MIUI 9 jest dostępna do pobrania.
Światowa wersja MIUI 9 jest dostępna do pobrania.

MIUI 9 zostało ulepszone.
Nowe funkcje w MIUI 9 (fot. Xiaomi)

Z udogodnień jakie w swojej nakładce na Androida przygotowało Xiaomi warto wymienić optymalizację systemu, aby działał szybciej i płynniej, dzielenie ekranu, a także funkcję wyszukiwania dla aplikacji działających w trybie dual app. W MIUI 9 dopracowano także wygląd. Zmieniły się ikony, programiści wprowadzili nowe animacje uruchamiania i zamykania aplikacji oraz poprawili czytelność komunikatora.

Zanim jednak wgracie świeże oprogramowanie, pamiętajcie, aby zrobić backup danych. To ciągle wersja beta i może w niej być sporo błędów.

MIUI jest rozwijane przez Xiaomi od 2010 roku. To nakładka na Androida, która zupełnie zmienia jego wygląd. Interfejs był pierwszym produktem chińskiego producenta i został pobrany prawie 3 miliardy razy w 142 krajach świata. Nakładkę przetłumaczono na 55 języków, w tym na polski. W zeszłym roku Xiaomi odświeżyło wygląd MIUI, wprowadzając wersję 8. 9 skupia się na nowych funkcjach oraz kosmetycznych zmianach interfejsu. | CHIP