Dell dołącza do grona producentów gogli VR

Dell Visor najprawdopodobniej zostanie pokazany za kilka dni w Berlinie na targach elektroniki konsumenckiej IFA 2017. Na razie dane na temat nowego gadżetu do VR są dość skąpe. Wiadomo jedynie, że urządzenie będzie dysponowało rozdzielczością 1440 x 1440 pikseli, z obrazem wyświetlanym na dwóch panelach ciekłokrystalicznych (klasyczne LCD), wbudowanych w gogle. Sprzęt ma mieć też zestaw czujników bezwładnościowych. Ponadto gogle zostaną wyposażone w kamery, rejestrujące otoczenie, co pozwoli korzystać również z aplikacji do rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości.
Gogle VR marki Dell
Gogle VR marki Dell

Gogle VR - Dell Visor
Dell zapewnia, że nowa konstrukcja została tak wyważona, by użytkownicy byli w stanie długo korzystać ze sprzętu bez odczuwania zmęczenia (fot. Dell)

Sprzęt ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla takich urządzeń jak HTC Vive, Oculus Rift czy Playstation VR. Gogle Della zostaną zaprojektowane w taki sposób, że będą mogły ich używać również osoby, które noszą okulary. Wszelkie okablowanie, dobrze zabezpieczone i umocowane, znajdzie się z tyłu urządzenia, aby nie rozpraszać uwagi użytkownika podczas sesji w wirtualnej rzeczywistości. Producent ogłosił, że Dell Visor będzie współpracował z platformą Microsoftu – Windows Mixed Reality.

Gogle VR Dell Visor z opcjonalnymi manipulatorami
Gogle Della będą kosztowały 1300 złotych (fot. Dell)

Choć urządzenie ma być sprzedawane jako dodatek do laptopów gamingowych Alienware (submarka Della dla graczy), to da się je kupić także oddzielnie. Same gogle mają kosztować 360 dolarów (1300 złotych). Zainteresowani dokupią parę manipulatorów do wirtualnej rzeczywistości za 99 dolarów (350 złotych). Sprzęt powinien pojawić się na rynku amerykańskim 17 października. Kiedy i czy w ogóle będzie oferowany w Polsce – tego jeszcze nie wiadomo. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że laptopy Alienware są dostępne w naszym kraju, to również gogle Dell Visor powinny się u nas pojawić.

Gogle, jak pisałem wyżej, mają mieć oficjalną premierę na targach IFA. Jedziemy do Berlina i postaramy się zdobyć dla Was informacje na ich temat z pierwszej ręki. | CHIP