Przenośny dysk SSD T5 wielkości karty kredytowej

Według producenta dysk SSD T5 przesyła dane 5 razy szybciej niż zewnętrzne dyski twarde. Duża prędkość transferu danych (nawet 540 MB/s) przyda się przy przenoszeniu dużych plików. Dodatkowo, dysk ma funkcję szyfrowania danych 256-bitowym szyfrem AES. SSD T5 podłączymy do komputera lub urządzenia mobilnego za pomocą kabla USB w wersji C lub A. Dysk podłączymy do komputerów i urządzeń z systemami Windows 7, 8 oraz 10, OS X 10.9 i nowszymi oraz do urządzeń z Androidem na pokładzie od wersji 4.4 systemu.
Przenośny dysk SSD T5 wielkości karty kredytowej

Samsung SSD T5 jest wielkości karty kredytowej (fot. Samsung)

Nowe dyski Samsunga sprzedawane są w dwóch metalicznych kolorach. Co ciekawe, obie wersje kolorystyczne różnią się od siebie również pojemnością. Czarne dyski SSD T5 Deep Black można kupić z 1 lub 2 TB wolnego miejsca. Natomiast niebieskie Alluring Blue mają 500 lub 250 GB pojemności. Urządzenia są też bardzo małe i lekkie. Dysk SSD T5 jest wielkości karty kredytowej (74x57x10 mm) i waży tylko 50 gram. Mimo to, dysk jest bardzo wytrzymały i – jak zapewnia producent – jest w stanie przetrwać upadek z wysokości 2 metrów, choć oczywiście nie polecamy wykonywać takich testów na swoim sprzęcie.

W zależności od pojemności, dyski różnią się też ceną. Najtańszy o pojemności 250 GB można kupić już za 650 zł. Za największy, 2 TB, zapłacimy prawie 2900 zł. | CHIP