Elon Musk pokazał nowy kombinezon

Musk zaznaczył na swoim profilu na Instagramie, że zdjęcie przedstawia prawdziwy kombinezon, a nie jego projekt. Więcej mamy dowiedzieć się wkrótce, ale już teraz wiadomo, że kosmiczny strój był testowany pod dwa razy większym ciśnieniem niż to, które jest w przestrzeni. Kombinezony będą służyły do podróży z Ziemi na orbitę i z powrotem. Są nawet przystosowane do warunków próżniowych, ale tylko na krótki czas.
Astronauci SpaceX mają nowe kombinezony.
Astronauci SpaceX mają nowe kombinezony.

https://www.instagram.com/p/BYIPmEFAIIn/?taken-by=elonmusk

SpaceX rywalizuje z Boeingiem o kontrakty na wysyłanie załogowych misji. Firmy mają za zadanie dostarczać sprzęt i zaopatrzenie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Program komercyjnych lotów jest realizowany od 2009 roku przez NASA i miał zakończyć się w zeszłym roku. Jednak obie firmy walczyły z problemami, dotyczącymi startu swoich rakiet, dlatego amerykańska agencja kosmiczna zdecydowała się przesunąć rozstrzygniecie konkursu na rok 2017.

Astronauci Boeinga już od lutego latają w nowych kombinezonach (fot. Boeing)

16 sierpnia statek kosmiczny Dragon firmy SpaceX dostarczył 3 tony załadunku na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Poza niezbędnymi astronautom produktami i sprzętem, w specjalnie przygotowanych lodówkach dostarczono też lody, które powinny osłodzić zespołowi czas spędzony poza domem. Statek Dragon wróci na Ziemię w połowie września. | CHIP