E-sportowa Formuła 1 wystartuje na początku września

4 września początek kwalifikacji do Formula 1 Esport Series. Zwycięzca jako postać trafi do następnej edycji gry "F1". Poprowadzi też prawdziwy bolid.

To mają być pierwsze wirtualne mistrzostwa świata Formuły 1. Eliminacje ruszą 4 września, krótko po premierze gry „F1 2017”, zaplanowanej na 25 sierpnia. Gracze sprawdzą swoje siły, rywalizując z przeciwnikami z całego świata. E-zawodnicy będą ścigali się na wirtualnych torach Monza oraz Suzuka. Aby wziąć udział w zawodach, trzeba będzie zarejestrować się na stronie rozgrywek oraz połączyć tamtejsze konto z wybraną platformą – Xbox Live, PlayStation Network lub ze Steamem.

40 czołowych zawodników, którzy we wrześniu osiągną najlepsze wyniki w oficjalnej grze Formuły 1, zakwalifikuje się do londyńskiego półfinału w Gfinity Arena. 20 finalistów poznamy 10 i 11 października podczas rywalizacji transmitowanej przez internet.

Rozgrywki Formula 1 Esport Series już niebawem (fot. Formuła 1)

Finał zaplanowano na 24 i 25 października w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tym samym czasie prawdziwi kierowcy Formuły 1 będą ścigać się na torze Yas Marina w Grand Prix Abu Dhabi. Zwycięzca wirtualnych rozgrywek, poza zdobyciem tytułu, zostanie uwieczniony jako kierowca w kolejnej wersji gry „F1”. Będzie miał też okazję poprowadzić prawdziwy bolid.

Wirtualne wyścigi organizują: Formuła 1, Codemasters (producent gier komputerowych) oraz Gfinity (organizator imprez e-sportowych). E-sportowy Mistrz Świata ma być wyłaniany co roku. Komputerowa Formuła 1 ma służyć m.in. promocji prawdziwych wyścigów i dotarciu do młodszej widowni. | CHIP

Źródło: F1 Esports
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.