Facebook ułatwia robienie zdjęć 3D

Nowa funkcja jest już dostępna w St. Zjednoczonych, ale już niebawem będą mogli z niej skorzystać użytkownicy Facebooka na całym świecie. Sferyczne zdjęcie można zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy zainstalować najnowszą aplikację Facebooka na telefon z Androidem lub iOS-em. W miejscu, w którym wpisujemy wiadomość powinna pojawić się opcja “Zdjęcie 360 stopni”. Po kliknięciu niebieskiego przycisku będziemy mogli stworzyć panoramę, którą później umieścimy na Facebooku.
Facebook ułatwi robienie zdjęć 3D.
Facebook ułatwi robienie zdjęć 3D.

Zdjęcia 3D zrobimy wprost z aplikacji Facebooka.
Robienie zdjęć 3D na Facebooku ma być jeszcze łatwiejsze (fot. Facebook)

Co więcej – trójwymiarowy obrazek można ustawić w tle na swoim profilu. Nasi znajomi będą mogli je obejrzeć poruszając swoim smartfonem , przesuwając zdjęcie myszką lub korzystając z gogli do wirtualnej rzeczywistości. Na zdjęciu możemy później oznaczyć uwiecznione miejsce lub znajomych, podobnie jak w dwuwymiarowych fotografiach, które umieszczamy w portalu społecznościowym.

Trójwymiarowe zdjęcia pojawiły się na Facebooku już rok temu. Jednak dopiero teraz portal wprowadza obsługę praktycznie wszystkich smartfonów z aparatami fotograficznymi. Facebook liczy, że ułatwienie robienia zdjęć 3D upowszechni ten format. Użytkownicy popularnego serwisu społecznościowego opublikowali już 70 milionów trójwymiarowych zdjęć. Właściciel serwisu, Mark Zuckerberg podkreśla, że chce, aby jeszcze bardziej przybliżać ludzi do siebie. Teraz pokazanie innym jak widzimy świat stanie się jeszcze łatwiejsze. | CHIP