aplikacja mobilna Facebook

Facebook Watch – rywal YouTube’a i Netflixa

Serwis stawia na model bardziej podobny do Netflixa niż YouTube'a. Watch będzie udostępniał specjalnie nagrywane programy, w usłudze znajdą się także transmisje sportowych wydarzeń.

Facebook ogłosił powstanie nowej usługi skupionej na wideo. Watch ma konkurować z serwisem Google’a i VoD Netflixa. Platforma Facebooka nie będzie koncentrowała się na filmach, wrzucanych przez użytkowników. Nie znajdziecie tam więc dwusetnego filmu z dzieckiem waszej koleżanki ze studiów czy szczurem kolegi z pracy. Zamiast tego pojawią się programy, nagrywane specjalnie dla Watcha.

Facebook Watch trafi także na urządzenia mobilne (fot. TechRadar)

Facebook podpisał umowy m.in. z Vox Media, BuzzFeed, ATTN i Group Nine Media. Są to serwisy i stacje o profilu rozrywkowym. ATTN ujawniło już dwa z realizowanych dla Watcha programów. Pierwszy z nich promuje zdrowy styl życia, a jego prowadzącą będzie Jessica Alba. Drugi program ma skupiać się na poradach, dotyczących relacji międzyludzkich. W Watchu zobaczymy także rozgrywki kobiecej ligi koszykówki – WNBA, program o rodzicielstwie produkowany przez Time czy serial o safari autorstwa National Geographic. Do tego transmisje meczów baseballowych ligi MLB.

Mike Rowe poprowadzi swój nowy program właśnie w Watchu (fot. WhereTraveler)

Niektóre produkcje mają wyraźnie społecznościowy charakter. „Returning the Favor” prowadzony przez Mike’a Rowe’a (znanego z programu „Brudna robota”) będzie polegał na znajdowaniu ludzi, którzy robią coś wartościowego dla swojej społeczności.

Jak sprawdzi się Watch w konkurencji z YouTube’m? (fot. Facebook)

CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, pisze onowej platformie wideo tak:

– Watch umożliwi rozmawianie i łączenie się z innymi ludźmi podczas oglądania kolejnego odcinka oraz dołączanie do grup, lubiących ten sam program, co pozwoli budować wokół niego społeczność. 

Portal wchodzi na kolejny nowy grunt. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.