Google patentuje nietypowego laptopa

Korzystaliście kiedyś z laptopa 2-w-1, hybrydy między laptopem i tabletem? Zauważyliście, że przy korzystaniu z trybu tabletu w przypadku większości z nich klawiatura po prostu przeszkadza? Google też zauważyło. Zgłoszony przez internetowego giganta patent przedstawia laptop, w którym klawiatura może zostać zakryta.
Google patentuje nietypowego laptopa
Ostatni laptop Google’a: Chromebook Pixel 2 to naprawdę ładne urządzenie, szkoda, że Chrome OS nie pozwala na wiele (fot. Google)

Google miało już wcześniej podejście do rynku laptopów. W ramach promowania idei tzw. chromebooków, a więc lekkich laptopów w Chrome OS, Google wypuściło laptopy Chromebook Pixel. Ukazały się dwa modele tej linii. Trzeciego jednak nie zobaczymy, gdyż na początku tego roku Google oficjalnie zapowiedziało iż Chromebook Pixel 3 się nie pojawi. Trochę szkoda, bo dwa pierwsze modele tej serii były wyjątkowo eleganckimi komputerami.

Klapka, na której znajdzie się także touchpad w razie potrzeby przekonwertowania laptopa w tablet zasłoni klawiaturę.

Jednakże Google ma zapewne inne plany dotyczące własnych laptopów. Ze zgłoszonego patentu wynika, że firma z Moutain View planuje stworzyć nietypowego laptopa. Po otwarciu tej niecodziennej konstrukcji zamiast układu ekran, klawiatura, touchpad zobaczymy wyłącznie ekran. Klawiatura i gładzik znajdować się będą pod specjalną osłoną, przy czym tochpad ma być właśnie na niej zamontowany.

Patent Google’a przedstawia ciekawe rozwiązanie problemu. Pytanie jak z trwałością kolejnego ruchomego elementu? (fot. Androidcentral)

Ciekawe rozwiązanie, chociaż nie jest to pierwsza próba lepszego pogodzenia świata tabletów z laptopami. Dobry przykład, całkiem udany, to np. Lenovo ThinkPad Yoga, w którym klawiatura chowa się do wnętrza obudowy kiedy zmieniamy laptopa w tablet. Rozwiązanie Google’a idzie jednak dalej. Być może więcej dowiemy się przy okazji październikowego wydarzenia, na którym Google pokaże nowy smartfon: Pixel 2. |CHIP