Nieoficjalne rendery smartfonów Google Pixel 2

Google Pixel 2 i 2XL – data premiery

Nowa generacja smartfonów klasy premium Google'a ma być wyposażona w zupełnie nowy układ Snapdragon 836. Będą to też pierwsze na świecie smartfony z Androidem 8 Oreo.

Kolejne smartfony z serii Pixel, czyli Pixel 2 oraz Pixel 2XL – mają zadebiutować 5 października. Autor przecieku, Evan Blass, znany w branży jako evleaks, dodaje też, że będą to pierwsze smartfony, wyposażone w układ Qualcomm Snapdragon 836. Niewiele o tym chipie wiadomo, niemniej według Android Central, to zmodyfikowana wersja Snapdragona 835 już dostępnego na rynku w takich modelach jak Xiaomi Mi 6, czy OnePlus 5, albo w pokazanym właśnie całemu światu Samsungu Galaxy Note 8. Co do pozostałych komponentów wiadomo jedynie, że Pixel 2 zostanie wyposażony w 5-calowy ekran, a Pixel 2XL w 6-calowy.

Google Pixel 2 render
Jeżeli wierzyć nieoficjalnym renderom nowych smartfonów Google’a, będą one pozbawione standardowego gniazdka mini-jack (fot. OnLeaks / MySmartPrice)

Podobnie jak w przypadku pierwszej generacji smartfonów Pixel, również druga seria ma składać się z dwóch modeli, różniących się wielkością ekranu. Pixel 2 najprawdopodobniej będzie produkowany przez tajwańskie HTC, natomiast większym Pixelem 2XL zajmie się koreańskie LG.

Google Pixel 2
Czy tak właśnie będzie wyglądał Pixel 2? (fot. Forbes)

Jeżeli ogłoszona przez Blassa data premiery jest prawdziwa, to oznacza, że nowe Pixele 2 zostaną pokazane światu dokładnie rok i jeden dzień po debiucie poprzedniej generacji (pierwsze Pixele weszły na rynek 4 października 2016 roku). Ponieważ mamy tu do czynienia z mobilnym sprzętem, firmowanym przez Google, nie powinno dziwić, że będzie dostarczany z najnowszym Androidem 8 Oreo. | CHIP

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.