GTA V

GTA V w kosmosie

Miłośnicy GTA V pracują nad wielką modyfikacją do gry. Zwiastun tego nieoficjalnego rozszerzenia robi duże wrażenie.

Największa w historii produkcja studia Rockstar Games mimo upływu trzech lat od premiery wciąż cieszy się popularnością wśród fanów. Użytkownik forum poświęconemu modyfikacjom gry GTA V o nicku sollaholla wraz z kilkoma pomocnikami tworzy niesamowite rozszerzenie, które pozwoli graczom zwiedzić odległe zakątki galaktyki.

Oto fabuła wymyślona przez fanów: naukowcy z NASA odnajdują w okolicach San Andreas fragmenty statku kosmicznego, które sugerują, że inteligentna forma życia nie jest przyjaźnie nastawiona do ludzkości. Bohaterowie znani z GTA V ruszają w przestrzeń kosmiczną, by zgładzić kosmitów przed tym, jak przypuszczą atak na Ziemię. Historia nie brzmi oryginalnie, ale twórcy zadbali o to, by gracze nie zaznali tu nudy – będą mogli kierować promem kosmicznym i księżycowym łazikiem; nie zabraknie też możliwości eksploracji planet spoza Układu Słonecznego i walki z obcymi, a także spacerów w przestrzeni kosmicznej. Moderzy nie zapowiedzieli jeszcze dokładnej daty premiery dodatku, ale ma to nastąpić „wkrótce”.

Nie byłoby tego dodatku, gdyby nie upór społeczności i apel studia Rockstar Games do wydawcy gry, Take-Two. W czerwcu 2017 roku twórcy popularnego narzędzia OpenIV służącego do modyfikacji gier z serii GTA otrzymali list z żądaniem natychmiastowego zaprzestania działalności w związku ze złamaniem licencji gry. Wydawca uważał, że oprogramowanie służy powstawaniu szkodliwych modów do sieciowego trybu gry. Na szczęście sprawę udało się załagodzić – narzędzie OpenIV jest nadal dostępne dla społeczności; usunięto jedynie modyfikację „Liberty City w GTA V”. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.