HP prezentuje Omen X – laptopa dla graczy z mechaniczną klawiaturą

Gamingowe laptopy to dość zróżnicowana grypa urządzeń. Firmy produkujące notebooki dla graczy od dłuższego czasu, jak MSI czy Asus, mają w ofercie najczęściej kilka modeli, mających zaspokoić potrzeby różnych użytkowników. HP jest na tym podwórku dość nowym graczem. Do popularnych laptopów HP Omen 15t i Omen 17t, celujących w średni segment notebooków gamingowych, dołącza teraz high-endowy HP Omen X.
HP prezentuje Omen X – laptopa dla graczy z mechaniczną klawiaturą

HP Omen nie wyróżnia się stylistyką na tle innych laptopów gamingowych (fot. HP)

Jako jeden z największych producentów komputerów na świecie HP dość późno weszło na rynek laptopów dla graczy. Niemniej stratę tę nadrabia bardzo szybko. A nowy HP Omen X może być tego najlepszym przykładem. Będzie to konkurencja dla takich modeli jak Asus ROG G701VI czy MSI GT75VR Titan Pro.

HP podeszło jednak do konstruowania swojego gamingowego potwora z odrobiną oryginalności. HP Omen X wyposażono w mechaniczną klawiaturę, co jest rzadkością wśród laptopów, a jednocześnie sporą zaletą dla graczy. Klawiatura jest oczywiście podświetlana

Klawiatura mechaniczna w HP Omen X (fot. HP)

Wewnątrz znajdziemy procesory Intel Core i7 z rodziny HK (acz nie podano czy chodzi o generację 7, czy nową generację 8), a więc topowe jednostki Intela z odblokowanym mnożnikiem. HP wręcz zachęca do overclockingu procesora w Omen X, a na podparcie tego ma zaawansowany układ chłodzenia. Podkręcanie ma być możliwe także dla pamięci RAM.

Karta graficzna w HP Omen X to GeForce GTX 1080 8 GB, więc o wydajność w grach nie mamy się co martwić.

Kolejna rzecz istotna dla laptopów gamingowych, to dźwięk. HP Omen X posiada głośniki stworzone przez Bang&Olufsen. Dźwięk powinien być więc naprawdę wysokiej jakości.

Większość złącz w HP Omen X znajduje się z tyłu – wyraźny sygnał, że ten model stworzono nie dla mobilności (fot. HP)

O raczej stacjonarnym charakterze nowego laptopa HP może świadczyć rozmieszczenie gniazd. Większość z nich znalazło się z tyłu komputera. To bardzo wygodne rozwiązanie, pod warunkiem iż urządzenia nie są zbyt często podłączane i odłączane od laptopa.

HP Omen X nie będzie tani. Oficjalna cena tego modelu to 2799 euro (około 12 tysięcy złotych). Sporo, ale w kategorii gamingowych laptopów DTR nie ma urządzeń tanich. | CHIP