instagram

Instagram testuje dwuosobowe live’y

Wiele mediów społecznościowych (m.in. Facebook i YouTube) pozwala na prowadzenie przekazów wideo wprost ze smartfona. Bez względu na rodzaj platformy usługa ta wygląda w zasadzie jednakowo. Instagram ma jednak pomysł, jak zwiększyć potencjał takich materiałów. Serwis uruchomił właśnie testowo możliwość zaproszenia do streamu drugiego użytkownika. Wówczas okno z przekazem wideo gościa pojawia się tuż pod oknem gospodarza. Razem mogą oni transmitować wydarzenia z dwóch różnych urządzeń.

Instagram
Dwóch gospodarzy, dwie kamerki, jeden wspólny stream (fot. Instagram)

Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie w przypadku wywiadów, materiałów szkoleniowych czy relacji  – obserwujący stream użytkownicy będą mieli okazję zobaczyć jedno miejsce z dwóch różnych perspektyw i komentować równocześnie wideo pochodzące od dwóch osób. Brzmi praktycznie i oryginalnie. Na razie testy są ograniczone tylko do wybranych użytkowników i jeszcze nie wiadomo, kiedy Instagram zdecyduje się udostępnić tę możliwość wszystkim korzystającym z serwisu.

Z Instagrama korzysta obecnie ponad 700 milionów osób czyniąc go jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. W 2012 roku serwis został kupiony przez Facebooka za około miliard dolarów. | CHIP