Konta społecznościowe PlayStation zhakowane

Wczorajszego wieczoru Sony straciło kontrolę nad swoimi kontami społecznościowymi. Grupa białych kapeluszy zwana OurMine przejęła w pierwszej kolejności Twittera PlayStation, gdzie opublikowała post nawołujący do kontaktu. Niedługo później to samo stało się z kontem na Facebooku. OurMine opublikowało także informację, że posiadają dostęp do bazy danych PlayStation Network.
playstation
playstation

playstation
Posty OurMine opublikowane na Twitterze PlayStaion

Celem hakerów nie jest bynajmniej szantaż czy sprzedaż ukradzionych danych, ale zwrócenie uwagi na luki w systemach bezpieczeństwa. Sony póki co nie ustosunkowała się do tej sytuacji. Posty zostały już usunięte, więc pozostaje mieć nadzieję, że firma porozumiała się z OurMine. Dla pewności zalecamy jednak zmienić hasło do konta PlayStation Network.

O OurMine zrobiło się głośniej w 2016 roku, kiedy to udało im się przejął kontrolę nad Twitterem założyciela Wikipedii Jimmy’ego Wallesa, twórcy Pokemon Go Johna Hanke, współzałożyciela Twittera Jacka Dorseya i CEO Google Sundara Pichai. 17 sierpnia 2017 roku grupa przejęła także konta społecznościowe HBO. Ta ostatnia firma nie ma ostatnio szczęścia do zabezpieczeń. Na początku sierpnia 2017 inni hakerzy uzyskali dostęp do nowych odcinków “Gry o Tron” i innych seriali. Najwyraźniej HBO nie uczy się na własnych błędach… | CHIP