Konwertowalny laptop dla graczy – Acer prezentuje model Nitro 5 Spin

Po wczorajszej prezentacji nowych procesorów Intel Core generacji 8 nie trzeba było długo czekać na pierwsze zapowiedzi urządzeń, które będą z nich korzystać. Nowym modelem pochwalił się np. Acer: w Nitro 5 Spin znajdzie się właśnie najnowsze CPU Intela. Ten akurat model jest ciekawą próbą połączenia laptopa dla graczy z konwertowalnym ultrabookiem.
Konwertowalny laptop dla graczy – Acer prezentuje model Nitro 5 Spin

Laptopy konwertowalne mają swoich zwolenników. Z pewnością należy do nich sam Intel, który dość usilnie promuję koncepcję notebooka błyskawicznie zmieniającego się w tablet. Będący takim właśnie laptopem Acer Nitro 5 Spin ma stanowić rozwiązanie dla najbardziej mobilnych graczy.

Piętnastocalowy laptop wykorzystuje nowe procesory Intel Core generacji 8 z rodziny U. Będą to więc jednostki czterordzeniowe i ośmiowątkowe. Na graczy czeka zaś karta graficzna w postaci GeForce GTX 1050. Jako nośnik danych wykorzystano 512-gigabajtowy nośnik SSD PCIe.

Dotychczasowe próby łączenia procesorów z rodziny Core U z układami graficznymi GeForce GTX skutkowały zwykle pewnym ograniczeniem wydajności w grach, wynikającym najczęściej z charakterystyki samego procesora. W przypadku nowych Core i5/i7 możliwe, że uda się uzyskać odpowiednią wydajność, dzięki dodatkowym rdzeniom CPU.

Acer ogłosił już wprowadzenie semi-gamingowego laptopa konwertowalnego: 5 Spin. Ma zawierać nowe CPU 8 generacji oraz GeForce GTX1050 (fot. Acer)

Sama koncepcja, według której zbudowano Acera Nitro 5 Spin jest dość ciekawa. Laptop będący przede wszystkim lekkim komputerem pracującym długo (według zapowiedzi Acera – do 10 h) na baterii, ale jednocześnie na tyle wydajnym, by radzić sobie z nowymi grami. Oczywiście, biorąc pod uwagę zainstalowaną w Nitro 5 Spin kartę graficzną, GeForce GTX 1050, trzeba będzie liczyć się z dość “kompromisowymi” ustawieniami w najbardziej wymagających tytułach. Niemniej jednak dla okazjonalnych, ale bardzo mobilnych graczy laptop ten może być całkiem dobrą propozycją. | CHIP