Nowe funkcje Bing Maps

Microsoft udostępnił na licencji open source ponad 200 przykładów użycia Bing Maps w aplikacjach internetowych. Map Microsoftu można używać do tworzenia aplikacji za pomocą JavaScriptu. Możemy dzięki niemu zmieniać wygląd mapy ustawiając  kolory oraz dodając własne elementy.
Nowe funkcje Bing Maps

Bing umożliwi zmianę wyglądu swoich map (fot. Bing)

Bing dodał obsługę formatów przeznaczonych do nanoszenia informacji o terenie opartych na XML-u. Wśród obsługiwanych formatów znalazły się KML, KMZ, GeoRSS, GML oraz GPX. Dzięki nim, można nanosić dodatkowe informacje na mapy. Ciekawą opcją jest możliwość tworzenia własnych warstw na mapie. Pozwala to na przykład tworzyć plany budynków, albo tworzyć historyczne nakładki na mapy Binga.

Teraz można na Bing Maps nakładać własne mapy (fot. Bing)

Bing Maps to należący do Microsoftu serwis udostępniający mapy całego świata. Nie jest co prawda tak popularny jak konkurencyjne Mapy Google’a, ale serwis jest ciągle rozwijany. Podobnie jak swój konkurent, umożliwia wyszukiwanie trasy pomiędzy wybranymi punktami, zdjęcia z lotu ptaka, a także wersję trójwymiarową dla części miast. | CHIP