Król Lisz zawita do Hearthstone.

Nowe rozszerzenie do „Hearthstone” już w tym tygodniu

Fot. Blizzard Entertainment
Dodatek „Rycerze Mroźnego Tronu” pojawi się w Hearthstone 10 sierpnia. Hearthstone to karciana gra w świecie WarCrafta. Można ją za darmo pobrać ze strony Blizzarda na PC, Mac, a także na smartfony i tablety.

W „Hearthstone” gracze używają talii złożonych z 30 kart i jednego z 9 bohaterów. Każda karta i bohater pochodzą ze świata WarCrafta i mają specjalne właściwości. Karty kupuje się w pakietach za prawdziwe pieniądze lub złoto, które można zdobyć w grze. Pakiety zawierają 5 losowo dobranych kart. Co jakiś czas Blizzard dodaje nowe karty wydając rozszerzenie do gry. Tym razem do karcianki zawitał znany z WarCrafta III Król Lisz. Zanim jednak dotrze na serwery, odwiedził siedzibę Blizzard Entertainment. Zobaczcie sami co z tego wynikło:

W grze chodzi o to, aby przeciwnik stracił zdrowie szybciej niż my. Każdy zawodnik startuje z 30 jednostkami zdrowia. Do zadawania obrażeń używamy jednostek, które wystawiamy na planszę. Są również specjalne karty czarów, które mogą pomóc uporać się z jednostkami przeciwnika na polu walki, bądź doprowadzić do szybkiej wygranej, atakując bezpośrednio wrogiego bohatera. Każdy stronnik oraz czar kosztują jednak manę, która odnawia się w następnej turze.

Ci, którzy zalogują się w pierwszych dniach po premierze, otrzymają dostęp do przygody „Bitwa o lodową koronę” oraz darmowe karty, w tym jedną legendarną. Dodatek na serwery ma trafić w czwartek, 10 sierpnia.

W „Hearthstone” gra już 70 milionów ludzi na całym świecie. Organizowane są nawet turnieje e-sportowe, w których najlepsi gracze co roku rywalizują o milion dolarów w puli nagród. Głównie jednak chodzi o dobrą zabawę i miłe spędzenie czasu. Jedna rozgrywka trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut i stanowi doskonały pretekst do zrobienia sobie krótkiej przerwy od codziennych obowiązków. | CHIP

 

Źródło: Blizzard Entertainment
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.