Przyszłe smartfony Lenovo z czystym Androidem

Vibe Pure UI (user interface) to graficzna nakładka na standardowy interfejs Androida charakterystyczna dla Lenovo smartfon. Chińska firma dotychczas podążała szlakiem wytyczonym przez HTC, Samsunga czy Xiaomi, oferujących swoje smartfony ze specjalnymi interfejsami (np. MIUI w przypadku Xiaomi, czy HTC Sense). Teraz Lenovo zamierza jednak zrezygnować z własnej nakładki.
Przyszłe smartfony Lenovo z czystym Androidem

Firma potwierdziła, że kolejne modele urządzeń mobilnych Lenovo, pracujące pod kontrolą systemu Android będą sprzedawane bez jakichkolwiek nakładek na interfejs graficzny systemu. Pierwszym urządzeniem, które ma być dostarczane z “czystym” Anroidem jest spodziewany niebawem Lenovo K8 Note. Smartfon ma pracować pod kontrolą Androida 7.11 Nougat. Urządzenie wyposażone jest w 5,5 calowy ekran Full HD, 4 GB RAM, CPU MediaTex Helio X20 i 64 GB przestrzeni na dane. Debiut rynkowy tego modelu przewidziany jest na 9 sierpnia br. w Indiach. Niestety nie są znane żadne plany wprowadzenia K8 Note w innych krajach, w tym w Polsce. Niemniej rezygnacja z nakładki Vibe Pure UI dotyczy nie tylko modelu Lenovo K8 Note, ale wszystkich przyszłych urządzeń mobilnych chińskiej marki.

Lenovo K8 Note
Lenovo K8 Note będzie pierwszym smartfonem chińskiej marki pozbawionym nakładki Vibe Pure UI na rzecz czystego Androida (fot. The Mobile Indian)

Decyzja Lenovo wynika ponoć z życzeń samych użytkowników, którzy preferują niezmodyfikowany interfejs graficzny Androida zamiast nakładki Vibe Pure UI. Lenovo zamierza skupić się na rozszerzeniach funkcjonalnych, takich jak np. obsługa Dolby Atmos czy TheaterMax, ale już bez ingerowania w interfejs mobilny systemu operacyjnego.

Przedstawiciel Lenovo – Anuj Sharma, szef marketingu Lenovo na rynek indyjski, cytowany przez serwis Android Central podkreślił również, że brak nakładki pozwoli na łatwiejsze wdrażanie aktualizacji systemu Android i dostarczanie ich w dłuższym okresie dla tych samym modeli urządzeń. | CHIP