AMD Radeon RX Vega zniknęły ze sklepów.

AMD Radeon RX Vega 64 – towar deficytowy

Fot. AMD
Z zagranicznych sklepów nowe podzespoły AMD szybko zniknęły, do polskich jeszcze nie trafiły. Premierę rynkową miały 14 sierpnia.

Pierwsza partia kart graficznych AMD Radeon RX Vega 64, jaka trafiła do sklepów za granicą, już się rozeszła. Najbardziej wydajne karty „czerwonych” były sprzedawane po 500 dolarów (około 1800 złotych) za sztukę. W tej chwili można je zamówić tylko w kilku sklepach, ale do klientów dotrą najwcześniej za miesiąc. Możliwe też, że nowa partia będzie droższa. Mówi się o cenie 600 dolarów (2150 złotych). W polskich sklepach nowych kart graficznych AMD w ogóle nie ma, prawdopodobnie dostawy najpierw trafiły na większe rynki.

Karty AMD Radeon RX Vega są sprzedawane również w pakietach z procesorem i płytą główną (fot. AMD)

Jak udało nam się dowiedzieć, powodem problemów z dostępnością kart AMD może być to, że producenci pamięci HBM2, części używanych do konstrukcji Veg, nie nadążają z ich wytwarzaniem. Przedstawiciel AMD w rozmowie z CHIP-em odniósł się do tak szybkiego zniknięcia nowych kart graficznych z półek sklepowych:

— Zapotrzebowanie na produkty RX Vega od pierwszego dnia sprzedaży było niesamowite i doprowadziło do sytuacji, w których wiele sklepów wyprzedało towar. Intensywnie pracujemy, aby uzupełnić zapasy, W ciągu najbliższych kilku dni karty powinny pojawić się w sprzedaży — uspokaja przedstawiciel AMD.

Karty AMD Radeon RX Vega 64 oraz 56 zadebiutowały 14 sierpnia. Wypadają dobrze w testach wydajności, choć „64” jest głośna, zużywa dużo energii i emituje sporo ciepła. O osiągach nowych kart AMD możecie przeczytać w naszym artykule tutaj. | CHIP

0
Źródło: PC Gamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.