Reddit, Facebook, Google i Apple sprzeciwiają się nacjonalizmowi w USA

Amerykańskie firmy sprzeciwiają się rasizmowi i nienawiści. To odpowiedź na wydarzenia w Virginii. W sobotnich zamieszkach zginęła jedna osoba a kilkanaście zostało rannych.

Serwisy Reddit i Facebook usuwają grupy, w których nacjonaliści nawołują do przemocy i nienawiści po wydarzeniach w Charlottesville w Stanach Zjednoczonych. GoDaddy i Google odmawiają rejestracji neonazistowskich portali, takich jak np. The Daily Stormer. Do ofensywy przeciwko prawicowym ekstremistom przyłączają się kolejne firmy z branży IT. Apple i PayPal wyłączają swoje usługi sprzedawcom, którzy pochwalają rasizm i nacjonalizm. Do protestów przyłączył się również Spotify, usuwając z serwisu muzykę 37 zespołów, oznaczonych przez organizację Southern Poverty Law Center, jako nawołujące do przemocy na tle etnicznym.

12 sierpnia podczas prawicowej demonstracji w Charlottesville w Virginii zgineła 32-letnia Heather Heyer, a kilkanaście osób zostało rannych. W grupę kontrdemonstrantów wjechał samochód, prowadzony przez 20-letniego Jamesa Alexa Fieldsa Juniora. Nacjonaliści i członkowie Ku Klux Klanu protestowali przeciwko usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee. Był on jednym z dowódców konfederatów w amerykańskiej wojnie secesyjnej w XIX wieku.

Media i opinia publiczna krytykują prezydenta Donalda Trumpa za wypowiedzi, interpretowane jako sprzyjające ekstremistom. We wtorek prezes Intela Brian Krzanich zrezygnował z zasiadania w radzie doradców Trumpa. W czerwcu odszedł z niej założyciel SpaceX i Tesli Elon Musk. | CHIP

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.