“Chiński MacBook Air” – Chuwi Lapbook Air

Chuwi to jeden z producentów z Państwa Środka, który coraz śmielej poczyna sobie na europejskich rynkach. Firma znana głównie z tabletów i urządzeń hybrydowych zaprezentowała nowy model laptopa, który nie tylko nazwą, ale i wyglądem jasno sugeruje, że firma śmiało sięga po najlepsze wzorce.
“Chiński MacBook Air” – Chuwi Lapbook Air

Logo, chociaż jest zupełnie nieowocowe, tez się podświetla (fot. Chuwi)

Niestety, na wyglądzie podobieństwa się kończą. A szkoda, bo Chuwi Lapbook Air jest ponad połowę tańszy od MacBooka. Lapbook Air kosztuje bowiem w serwisie Gearbest trochę więcej niż 1500 zł. Gdyby środek był taki jak w pierwowzorze, to szansa na sukces gwarantowana. Tymczasem we wnętrzu jest niezbyt szybki, czterordzeniowy CPU Intel Celeron N3450, wsparty pamięcią RAM o pojemności 8 GB. Nośnikiem danych jest 128 GB układ eMMC (nie SSD), choć trzeba przyznać, że posiada on złącze M.2 więc można zainstalować wyraźnie szybszy moduł. Ciekawostką, jak na tę klasę cenową, jest ekran o przekątnej 14,1-calowy IPS i rozdzielczości 1920 x 1080, który jest w pełni laminowany. To cecha, którą najczęściej możemy odnaleźć w laptopach Apple’a właśnie.

Specyfikacja techniczna może nie rzuca na kolana, ale szczerze przyznajemy, że do podstawowych zadań wystarczy (fot. Chuwi)

Jeśli chodzi o złącza, to w tak niewielkim urządzeniu wiele upchnąć się nie da. Dwa gniazda USB 3.0, audio mini-jack, mini HDMI oraz złącze zasilania. Do tego jeszcze slot na karty micro SD.

Producent chwali się ośmiogodzinną pracą na baterii, co przy zamontowanym akumulatorze o pojemności 33,7 Wh jest zdecydowanie wykonalne.

Chuwi chwali się, że grubość laptopa to 0,6 cm (fot. Chuwi)

Jak na aluminiowego, 14-calowego laptopa Chuwi Laptop Air jest dość lekki. Waży bowiem 1,74 kg.

Wspomniana wcześniej cena, czyli laptop do 1500 zł oferowane w ramach przedsprzedaży na Gearbest wydaje się atrakcyjną ceną za laptop z systemem Windows 10, 8 GB RAM, z ekranem FHD IPS i w aluminiowej obudowie. | CHIP