Facebook: wkrótce założysz drugi, prywatny profil

Do tej pory mogliśmy ograniczyć widoczność naszych postów tylko dla wszystkich znajomych lub dla konkretnych osób. W tym drugim przypadku jednak przy  każdej publikacji należy określić wskazane profile, co nie jest wygodnym rozwiązaniem. Alternatywnym sposobem jest założenie grupy dla wąskiego grona przyjaciół i publikowanie postów i zdjęć w tym miejscu. Najwyraźniej Facebook uważa, że nie jest to idealny sposób na udostępnianie treści wybrańcom.
facebook
facebook

Devesh Logendran, jeden z ciekawskich internautów, znalazł w plikach APK najnowszej wersji beta Facebooka przycisk, który pozwala stworzyć prywatny profil. Nad przyciskiem widnieje grafika z prostym opisem: “Niektórymi rzeczami lepiej dzielić się w wąskim kręgu. Stwórz profil, by dzielić się z najlepszymi przyjaciółmi”. Kliknięcie przycisku nie wywołuje jednak żadnej akcji, więc pozostaje nam tylko snuć domysły na temat tej funkcji.

Można przypuszczać, że będzie to osobny profil, który zobaczą tylko osoby, którym wyślemy zaproszenie, lub które dodamy do jakiejś listy. To ostatnie rozwiązanie funkcjonuje od pewnego czasu na Instagramie jako opcja “Udostępnij bliskim znajomym”. Wdrożenie bliźniaczej opcji na Facebooku jest więc bardzo prawdopodobne. Jeszcze nie wiadomo, kiedy wspomniana możliwość zadebiutuje na portalu Marka Zuckerberga.

Przypominamy, że jest to jedna z kilku rozwiązań, nad którymi pracuje serwis. W fazie testów są także kolorowe komentarze i mechanizm przypominający ten znany z Tindera. | CHIP