Microsoft organizuje Mixed Reality Event

Już podczas targów IFA 2017 w Berlinie widzieliśmy na miejscu duży wkład Microsoftu w rozwój technologii AR. Niemal każdy z większych producentów, jak choćby ASUS, Acer, Dell czy Lenovo, przygotował swoją wersję urządzenia, bazującego na koncepcji rozszerzonej rzeczywistości Windows Mixed Reality. Microsoft stara się spopularyzować AR i tuż przed rynkową premierą nowych zestawów organizuje specjalne wydarzenie, poświęcone wyłącznie tej technologii. Microsoft Mixed Reality Event został zaplanowany na 3 października w San Francisco.
Microsoft organizuje Mixed Reality Event

Zestaw AR produkcji Della – podobnych zobaczyliśmy kilka podczas targów IFA

Jednym z głównych mówców będzie Alex Kipman, twórca HoloLens i Kinecta. Wydarzenie niemal z pewnością skupi się na nowych zestawach Windows Mixed Reality, chociaż w zapowiedzi widzimy także “opportunity to hear where Microsoft is headed next” (ang. “okazja, by usłyszeć gdzie Microsoft zmierza”). Może to odnosić się zarówno do gry słów z “headset” (ang. “zestaw”), jak i być czymś szerszym, np. zapowiedzią kolejnych kroków w rozwoju AR.

Dwa tygodnie po Microsoft Mixed Reality Event – 17 października, zestawy AR partnerów Microsoftu trafią na rynek. W tym samym czasie otrzymamy aktualizację Windows 10 Fall Creators Update. Windows 10 ma zyskać sporo nowości, w tym właśnie wsparcie dla systemów AR.

Zestaw AR Lenovo bazuje na tej samej technologii co modele Della, Acera czy ASUS-a, czyli Windows Mixed Reality

Nie spodziewamy się natomiast, że w San Francisco zobaczymy nową wersje HoloLens. Prace nad okularami trwają, ale według ostatnich zapowiedzi raczej nie zakończą się przed 2019 rokiem.

A waszym zdaniem – rozszerzona rzeczywistość stanie się powszechna, czy to tylko kreowanie nowej mody? | CHIP