MSI Vortex G25 – gamingowy PC o wyglądzie konsoli

Patrząc na obudowę nowego komputera raczej nie spodziewamy się tego, co czeka nas w jego wnętrzu. Intel Core i7, generacji siódmej o odblokowanym mnożniku (zapewne więc i7-7700K, chociaż dokładnego modelu nie podano) oraz GeForce GTX 1070. Do tego możemy zamontować tu aż do 64 GB pamięci RAM.
MSI Vortex G25 – gamingowy PC o wyglądzie konsoli

MSI Vortex G25 – nowy desktop, który wyglada jak konsola (fot. MSI)

Zwykle komputery gamingowe są duże, ciężkie stawianie ich np. obok telewizora, tak, by zastępowały konsolę raczej nie jest dobrym pomysłem. MSI już od dłuższego czasu stara się przełamać ten wizerunek, prezentując kolejne maszyny o małych gabarytach, ale dużej wydajności w grach. Nowy Vortex G25 jest naprawdę niewielki: objętość jego obudowy to ledwie 2,5 litra.

Sekret jak pomieszczono podzespoły w małym G25 odkryty (fot. Howtoupgrade.it)

Wyglądem może przypominać konsolę, ale to pełnoprawny komputer, który nada się także do codziennych zadań niezwiązanych z grami. Na wyposażeniu Vortexa G25 znajduje się szereg portów, w tym oczywiście HDMI, kilka USB 3.0, ale także Thunderbolt 3. Większość gniazd znajduje się na przednim panelu, co ułatwia podłączenia urządzeń. Nie podano jeszcze ceny, ale możemy spodziewać się, że nowy MSI Vortex G25 to wydatek przynajmniej 7 tysięcy złotych. | CHIP